poniedziałek , 22 Październik 2018
Strona Główna | DLA MIESZKAŃCÓW | „1 z 3 twoich znajomych miała aborcję”- billboard na Zaspie
27460041_2492365270987838_2815214830791220784_n

„1 z 3 twoich znajomych miała aborcję”- billboard na Zaspie

W Gdańsku dzięki inicjatywie Aborcyjny Dream Team pojawiły się dwa billboardy pokazujące, że statystycznie 1 z 3 kobiet w Polsce miała aborcję. Jeden z nich można znaleźć na Zaspie, przy skrzyżowaniu ulicy Hynka i alei Rzeczypospolitej.

Na profilu Facebook Aborcyjnego Dream Teamu czytamy:

Jesteśmy nieformalną inicjatywą mającą na celu odtabuizowanie aborcji. Chcemy mówić o aborcji normalnie, bez tabu, bez dramatu, bez przekłamań, bez strachu. Jeździmy po Polsce i rozmawiamy o aborcji farmakologicznej oraz o innych metodach przerywania ciąży. Robimy to, bo jest to ważne i potrzebne.

Jednym z powodów billboardowej akcji była między innymi chęć odpowiedzenia na wcześniej pojawiające się „krwawe billboardy” pokazujące szczątki płodów.

Wiemy, że w Polsce powszechnie przerywa się ciąże. Coraz popularniejszym sposobem na to jest użycie środków farmakologicznych. Osoby, które chcą w ten sposób przerwać ciążę, narażone są jednak na niebezpieczeństwo i często padają ofiarą handlarzy nieodpowiednimi środkami.

Tabletki poronne dopuszczone na terenie krajów, w których aborcja jest legalna, są bezpieczne, ale nie każda kobieta wie jak je zażyć i gdzie kupić, w związku z tym są wprowadzone w błąd przez lekarzy czy osoby, które je sprzedają w Polsce, a nie potrafią wyjaśnić, jak je zażywać. Nasze spotkania mają służyć upowszechnianiu wiedzy dotyczącej aborcji farmakologicznej.

Spotkania będą odbywały się regularnie o czym Inicjatywa Aborcyjny Dream Team informuje na swoim profilu Facebook.

Zobacz również

alfa

Psi Patrol w Alfa Centrum Gdańsk już niebawem!

Już w sobotę oraz w niedzielę 1-2 września w godzinach od 12:00 do 18:00, Centrum ...

1 komentarz

  1. Bardzo cenna, potrzebna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>