poniedziałek , 28 Maj 2018
Strona Główna | DLA MIESZKAŃCÓW | „1 z 3 twoich znajomych miała aborcję”- billboard na Zaspie
27460041_2492365270987838_2815214830791220784_n

„1 z 3 twoich znajomych miała aborcję”- billboard na Zaspie

W Gdańsku dzięki inicjatywie Aborcyjny Dream Team pojawiły się dwa billboardy pokazujące, że statystycznie 1 z 3 kobiet w Polsce miała aborcję. Jeden z nich można znaleźć na Zaspie, przy skrzyżowaniu ulicy Hynka i alei Rzeczypospolitej.

Na profilu Facebook Aborcyjnego Dream Teamu czytamy:

Jesteśmy nieformalną inicjatywą mającą na celu odtabuizowanie aborcji. Chcemy mówić o aborcji normalnie, bez tabu, bez dramatu, bez przekłamań, bez strachu. Jeździmy po Polsce i rozmawiamy o aborcji farmakologicznej oraz o innych metodach przerywania ciąży. Robimy to, bo jest to ważne i potrzebne.

Jednym z powodów billboardowej akcji była między innymi chęć odpowiedzenia na wcześniej pojawiające się „krwawe billboardy” pokazujące szczątki płodów.

Wiemy, że w Polsce powszechnie przerywa się ciąże. Coraz popularniejszym sposobem na to jest użycie środków farmakologicznych. Osoby, które chcą w ten sposób przerwać ciążę, narażone są jednak na niebezpieczeństwo i często padają ofiarą handlarzy nieodpowiednimi środkami.

Tabletki poronne dopuszczone na terenie krajów, w których aborcja jest legalna, są bezpieczne, ale nie każda kobieta wie jak je zażyć i gdzie kupić, w związku z tym są wprowadzone w błąd przez lekarzy czy osoby, które je sprzedają w Polsce, a nie potrafią wyjaśnić, jak je zażywać. Nasze spotkania mają służyć upowszechnianiu wiedzy dotyczącej aborcji farmakologicznej.

Spotkania będą odbywały się regularnie o czym Inicjatywa Aborcyjny Dream Team informuje na swoim profilu Facebook.

Zobacz również

mat.prasowe

Forum Gdańsk rusza już 16 maja

Po raz pierwszy gdańszczanie będą mieli okazję zobaczyć Forum Gdańsk od środka już 16 maja. ...

1 komentarz

  1. Bardzo cenna, potrzebna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>