sobota , 18 Listopad 2017
Strona Główna | WYDARZENIA | 18-latek cudem uniknął śmierci
fot. moto3m.pl
fot. moto3m.pl

18-latek cudem uniknął śmierci

Policjanci ze Śródmieścia uratowali życie 18-letniemu mężczyźnie, który wpadł do Motławy. Nietrzeźwy 18-latek przez kilkadziesiąt minut przebywał w wodzie. Sam nie wiedział jak tam się znalazł. Był skrajnie wycieńczony do tego stopnia, że nie był w stanie chwycić się koła ratunkowego. Policjant, który przyjechał na miejsce wskoczył do Motławy i go wyciągnął. 18-latek trafił do szpitala.

W ubiegły weekend dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przy Wyspie Spichrzów w Motławie tonie mężczyzna. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci ze Śródmieścia. Tam zobaczyli zanurzonego w wodzie i ledwo trzymającego się nabrzeża młodego mężczyznę. Jeden z policjantów od razu na ratunek rzucił mu koło ratunkowe ale tonący mężczyzna był tak wycieńczony, że nie był w stanie się go utrzymać.

Sierż. Artur Kostecki bez chwili zastanowienia wskoczył do wody, chwycił tonącego mężczyznę i odholował go do najbliższej drabinki. Tam przy pomocy strażaków policjanci wyciągnęli tonącego na brzeg i udzielili mu pierwszej pomocy. Funkcjonariusze od razu wezwali pogotowie, które przewiozło mężczyznę do szpitala. Lekarz stwierdził, że młody mężczyzna, mógł przebywać w wodzie kilkadziesiąt minut co spowodowało znaczne wychłodzenie organizmu, które zagrażało jego życiu.

18-letni mieszkaniec Gdańska nie wiedział jak to się stało, że znalazł się w Motławie. Wracał wówczas z imprezy do domu.

KMP Gdańsk

Zobacz również

IMG_2642

Ogrzewanie na Zaspie. Czas… start!

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, dlatego Spółdzielnia MŁYNIEC apeluje do mieszkańców o prawidłowe ustawienie ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>