Strona Główna | WYDARZENIA | Aktualności | Bezpieczny powrót do szkoły z Galerią Zaspa
Galeria Zaspa

Bezpieczny powrót do szkoły z Galerią Zaspa

Jakie są najważniejsze znaki drogowe, kiedy możemy przechodzić przez ruchliwą ulicę i jak przygotować się na niebezpieczne sytuacje w drodze do szkoły? Już 2 września (w sobotę), w godzinach 11:00-18:00, Galeria Zaspa zaprasza najmłodszych wraz z całymi rodzinami do wspólnej zabawy podczas akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”. Na gości galerii czekają liczne atrakcje – gry i zabawy połączone z nauką pod okiem policjantów oraz ratowników medycznych, konkursy z nagrodami, a dla dorosłych oferty specjalne i promocje na szkolne zakupy.

W ramach wydarzenia „Bezpieczny powrót do szkoły” najmłodsi, którzy odwiedzą Galerię Zaspa będą mogli wziąć udział w wyjątkowej porcji gier i zabaw przygotowanych z myślą o nauce zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach oraz udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Na uczestników czekają cztery tematyczne stacje, gdzie za aktywny udział w przygotowanych atrakcjach i wykazanie się swoją wiedzą będą mogli zbierać pieczątki do specjalnych dzienniczków szkolnych. Osoby, które uzbierają cały komplet pieczątek, wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych – w sam raz pasujących do szkolnej wyprawki.

Pierwszą ze stacji będzie Miasteczko Drogowe pt. „Autochodzik” stworzone przy współpracy ze Strażą Miejską w Gdańsku. Podczas zajęć osoby odwiedzający miasteczko odkryją zasady ruchu drogowego i poszczególne znaki. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w praktyce podczas jazdy po przygotowanej drodze pod okiem strażnika miejskiego.

Kolejną atrakcją będzie Mega Gra, w której na uczestników czeka porcja pytań z bezpiecznego poruszania się po drodze oraz sposobie udzielania pierwszej pomocy. W grze pomoże im ogromna plansza oraz gigantyczne kostki. Na trzeciej stacji najmłodsi będą mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wspólnie z dorosłymi obejrzeć pokaz ratowników medycznych, którzy zademonstrują, jakie niebezpieczne sytuacje mogą przydarzyć się w drodze do szkoły i jak na nie reagować. Ostatnim punktem wydarzenia będą warsztaty plastyczne oraz dietetyczne.

W ramach akcji „Bezpieczny powrót do szkoły” Galeria Zaspa wraz z najemcami przygotowała także atrakcyjne promocje i oferty specjalne, które pomogą skompletować szkolną wyprawkę. Sklep TXM będzie oferował 10% rabatu na wszystko (promocje nie łączą się), w Rossmannie będzie w tym czasie odbywała się wyprzedaż produktów szkolnych. Rozszerzoną ofertę produktową zaprezentują również Intermarche oraz KiK. Ponadto Calypso Fitness Club zaprosi do bezpłatnego badania składu ciała przy wykorzystaniu profesjonalnego urządzenia Tanita, a Zielona Wyspa do promocji „2+1” (przy zakupie dwóch koktajli, trzeci otrzymamy gratis). Na Klientów robiących tego dnia zakupy w RTV EURO AGD czekają upominki.

Zobacz również

fot. KMP

Przymorze: Zaatakował nożem

Dzięki pracy policjantów z komisariatu V i Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>