Strona Główna | WYDARZENIA | Aktualności | Bezpłatna mammografia i cytologia w WCO
fot. Internet
fot. Internet

Bezpłatna mammografia i cytologia w WCO

Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku zaprasza gdańszczanki na dzień otwarty. W sobotę, 10 października 2015 r., można bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne i cytologiczne oraz skorzystać z porady ginekologa i onkologa.

Screenshot_14

– Czasami coś nas niepokoi, ale nie mamy odwagi się zbadać, bagatelizujemy obawy – mówi Ewa Matuszewska-Palacz, dyrektor WCO w Gdańsku. – Postanawiamy, że badanie wykonamy kiedy indziej. Nie warto tak robić. Warto skorzystać z naszych badań profilaktycznych, bo mogą wykryć wczesne zmiany nowotworowe, nawet uratować życie.

Gdańszczanki w wieku od 25 do 59 lat mogą wykonać cytologię, a panie z grupy wiekowej 50-69 lat także mammografię. W ramach akcji będzie można skorzystać także z indywidualnej konsultacji z lekarzem onkologiem i uzyskać poradę ginekologiczną (badanie lekarskie, USG TV).

– Na badania i konsultacje trzeba się wcześniej zarejestrować – dodaje dyrektor WCO. – Dzięki temu, zanim się umówimy na wizytę, będzie można porozmawiać z lekarzem o swoim problemie, podejrzeniach. To ukierunkuje badania, dzięki wcześniejszej  rozmowie lekarz będzie mógł też sprawdzić, czy z badania nie chce skorzystać np. osoba, która wykonała je tydzień wcześniej.

Na badania diagnostyczne i konsultację lekarską trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr. tel. 605 956 682, od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00-18.00, w piątek w godz. 8.00-15.00. W celu rejestracji należy przygotować numer PESEL niezbędny do kwalifikacji na badania.

Badania odbędą się od godziny 10.00 do 13.00 w budynku „B” przy al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

20180511_201652

Nowa inwestycja na Młyńcu – myjnia samochodowa

Mieszkańcy Zaspy Młyniec, przejeżdżający w okolicy skrzyżowania ulic Hynka i Braci Lewoniewskich, zapewne zauważyli, że ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>