fot. gawker.com

Choroba w Święta? Gdzie po pomoc medyczną

Święta Wielkanocne to trzy świąteczne dni, w Gdańsku przez ten czas dyżur pełnią cztery przychodnie POZ. Uwaga gdańszczanie: z bolącym zębem jedziemy do Gdyni! Bardzo ważne: bez aktualnego dokumentu tożsamości zapłacimy za usługę medyczną i 100 procent za lekarstwa!

Warto pamiętać, że świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w przychodniach są udzielane przede wszystkim w sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia – od godz. 8.00 rano do godziny 8.00 dnia następnego. Nie obowiązuje rejonizacja, można zgłaszać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej opieki.

W święta w przychodniach też kolejki

Zanim wybierzemy się do przychodni trzeba sprawdzić, czy mamy aktualny dokument tożsamości. Jeśli go zapomnimy – recepta zostanie wystawiona na 100 proc. odpłatności, a za usługę medyczną będziemy musieli zapłacić!

Osoby, które zachorują w ciągu trzech najbliższych dni mają do wyboru cztery dyżurujące w trybie nocno-świątecznym przychodnie w Gdańsku. Nie warto liczyć, że w czasie świąt nie będzie w przychodniach kolejek i załatwimy sprawy, których nie zdążyliśmy załatwić w ciągu tygodnia.

– Ruch jest podobny jak w zwykłe dni – mówi Stella Lewandowska, menager przychodni „Jasień” w Gdańsku. – Sezon grypowy powoli się kończy, liczymy że będzie mniej osób z infekcjami, ale spodziewamy się ruchu jak zwykle. Dziennie przewija się przez naszą przychodnię ponad sto osób.

W przychodni „Jasień” dyżurować będzie przez święta trzech lekarzy: dla dorosłych, lekarz pediatra i lekarz obsługujący medyczną pomoc wyjazdową.

Dyżur świąteczny dla chorych okulistycznie pełni szpital studencki w Gdańsku.

– Ale warto pamiętać, że nasz dyżur trwa od godziny 8 rano do 14 – usłyszeliśmy w poradni okulistycznej. – Po godzinie 14 z problemami okulistycznymi trzeba jechać do szpitala na Zaspę lub do UCK, gdzie jest dyżur okulistyczny.

Boli ząb? Teraz bezpłatna pomoc tylko w Gdyni

Nowością dla mieszkańców Gdańska jest zmiana w nocnej i świątecznej opiece stomatologicznej. Od marca 2016 roku przychodnia “Mewa” przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku, która taką bezpłatną nocną opiekę pełniła przyjmuje pacjentów tylko prywatnie, nie ma już kontraktu z NFZ.

Dla całego Trójmiasta jest o Poradnia Stomatologiczna NZOZ „Śródmieście” przy ul. Żwirki i Wigury 14.

– Podczas dyżuru nocnego i świątecznego przyjmowaliśmy kilkunastu pacjentów – mówi Piotr Sibora, kierownik Centrum Stomatologicznego “Śródmieście” w Gdyni. – Dyżuruje jeden lekarz dentysta. Robiliśmy wywiad i wiem, że w Gdańsku było to dużo więcej osób, nawet 80 podczas jednego dyżuru. Obawiamy się więc trochę o nasze możliwości. Proszę też pamiętać, że te dyżury są dla pacjentów, którzy potrzebują pomocy doraźnej, w nagłych sytuacjach.

Przychodnie pełniące nocną i świąteczną opiekę medyczną w Gdańsku:
Przychodnia Lekarska „Jasień”, ul. Kartuska 404, tel. 58 322 11 51, tel. kom. 692 434 343
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Aksamitna”, ul. Aksamitna 1, tel. 58 301 91 52
Centrum Medyczne POLMED, ul. Startowa 1, tel. 58 769 37 60, faks 58 769 37 40
Nadmorskie Centrum Medyczne Dom Medyczny „Kilińskiego”, ul. Kilińskiego 34, tel. 58 763 95 90, 58 763 95 91.

Dyżur stomatologiczny:
Poradnia Stomatologiczna NZOZ „Śródmieście” przy ul. Żwirki i Wigury 14, Gdynia, tel. 58 660 88 69

Dyżur okulistyczny dla nagłych przypadków:
Szpital Studencki (UCK), al. Zwycięstwa 30

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Tramwajem po gdańską kranówkę

W Światowym Dniu Wody tj. 22 marca Gdańskie Wodociągi zaplanowały inauguracyjny przejazd tramwaju w szacie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement