czwartek , 19 Kwiecień 2018
Strona Główna | DLA MIESZKAŃCÓW | Co zrobić z choinką?
20161223_212303

Co zrobić z choinką?

ZIELONE, WYSTROJONE I PACHNĄCE NADAJĄ ŚWIĘTOM BOŻEGO NARODZENIA SZCZEGÓLNY KLIMAT. ICH NIEPOWTARZALNY BLASK TOWARZYSZY TEŻ NIEJEDNEJ IMPREZIE SYLWESTROWEJ. JEDNAK JUŻ PO NOWYM ROKU POWOLI ZACZYNAJĄ ZNIKAĆ Z NASZYCH MIESZKAŃ…

Kiedy należy pozbyć się choinki?

Zdania na ten temat są podzielone. Część osób uważa, że właściwym momentem jest święto Trzech Króli, które obchodzimy 6 stycznia. Inni czekają do Niedzieli Chrztu Pańskiego, czyli do pierwszej niedzieli po święcie Trzech Króli. Ale nie brak i takich, którzy cieszą się wystrojonym drzewkiem aż do 2 lutego. Tego dnia przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. I jest to ostateczny termin, w którym należy rozstać się z choinką!

Co zrobić z niepotrzebnym już żywym drzewkiem?

W Gdańsku nie ma z tym problemu. Aż do 15 lutego choinki są systematycznie odbierane z punktów gromadzenia odpadów. Drzewko, lub to co niego zostało, należy zostawić przy altanie śmietnikowej w dniu poprzedzającym wywóz odpadów mokrych – radzi Dorota Gwizdalska, inspektor ds. Ochrony Środowiska Straży Miejskiej w Gdańsku.

Kwestię utylizowania choinek regulują: uchwała nr VI/96/15 Rady Miasta Gdańska z dnia 26 lutego 2015 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz uchwała nr VI/95/15 Rady Miasta Gdańska z dnia 26 lutego 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdańska.

Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

mat. prasowe

Dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku?

Gdańsk i całe Trójmiasto to cel podróży wakacyjnych wielu osób. Można w nim znaleźć ciekawe ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>