niedziela , 18 Listopad 2018
Strona Główna | KOBIETA W TRÓJMIEŚCIE | Czy eliksir młodości istnieje? Znajdź go sama!
mat.prasowe
mat.prasowe

Czy eliksir młodości istnieje? Znajdź go sama!

We współczesnym zachodnim świecie praktycznie uniwersalnym pragnieniem wszystkich ludzi stało się zachowanie urody i znalezienie sposobu na zatrzymanie złowrogo tykającego zegara biologicznego. Powstało wiele książek i filmów, które oscylują wokół tego tematu, jednocześnie nadal musimy nazywać je filmami science-fiction. Póki eliksiru młodości nie ma, czerpmy z tego co już istnieje, a mamy rozwiązania, które pozwalają, jeśli nie zatrzymać, to spowolnić procesy starzenia się.

Chcesz być dłużej młoda? Dbaj o siebie, bo kosmetyki to nie wszystko

Dbałość o siebie można rozpatrywać w dwóch aspektach. Takim kojarzącym się z kosmetykami, perfumami, kąpielą i schludnym ubraniem oraz takim dotyczącym higieny, ale tej psychicznej. I to tą drugą zajmijmy się na początku. Dobra rada, jaką możesz usłyszeć w tym aspekcie to: nie stresuj się i dbaj o zdrową głowę. Wiem, że łatwo powiedzieć, trudnej zrobić, ale jeśli usłyszysz, co stres robi z Twoim ciałem może dasz się przekonać. Stare ludowe powiedzenia często kryją w sobie sporo prawdy, stąd jedno z nich, czyli „złość piękności szkodzi” trzeba potraktować, jak najbardziej poważnie. Jakie skutki dla Twojej skóry niesie długotrwałe narażenie na stres? Może Cię to zaskoczy, ale od stresu bardzo wysycha Twoja skóra, a to z kolei przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek. Na stres wrażliwe są także Twoje włosy, które również wysychają oraz przedwcześnie tracą swój pigment, czyli siwieją (znane są historie ludzi, którzy, przeżywając wielki stres, potrafili osiwieć w ciągu jednej nocy).

mat.prasowe
mat.prasowe

Adrenalina i kortyzol – hormony odpowiedzialne za utratę urody

Naukowcy twierdzą, że głównym winowajcą opłakanych skutków, jakie na nasz organizm wywiera stres, są wydzielające się adrenalina i kortyzol. W sytuacjach kiedy ich wyrzut do organizmu stale się powtarza, czyli w sytuacji długotrwałego stresu, poziom ich stężenia w organizmie przez dłuższy czas nie wraca do normy. Kortyzol odpowiedzialny jest między innymi za produkcję kolagenu w skórze. A od braku kolagenu do powstawania zmarszczek droga jest krótka. Bez odpowiedniej ilości tego białka skóra staje się bardziej wiotka, ziemista, sucha i szorstka. Na szczęście można sobie pomóc. Pierwszy sposób to redukcja napięcia psychicznego, relaks. A drugi? Korzystanie z odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które pomogą nam właściwie dbać o cerę. Co ciekawe np. firma La Prairie ma w swojej ofercie kremy antystresowe.

Nauka i piękno w jednym stały domu – skuteczne kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Firmy kosmetyczne posiadające swoje własne laboratoria badawcze, takie jak marka La Prairie, od lat udoskonalają receptury pozwalające zachować witalność skóry i pielęgnować twarz. Pracujący tam specjaliści koncentrują całą swoją uwagę na tym, by ich produkty przynosiły widoczne efekty. Obecnie dominuje trend, który polega na łączeniu od dawna znanych składników naturalnych z najnowocześniejszą technologią. Tę technologię łączenia określa się mianem interwencyjnej, a to dlatego, że działa ona nie na poziomie powierzchniowym, a na poziomie komórkowym, opóźniając zachodzące wewnątrz komórki degradacyjne procesy.

mat.prasowe
mat.prasowe

Kolagen – białko młodości. Zastrzyki, tabletki, kremy z kolagenem

Kolagen to białko produkowane przez ludzki organizm, ale wraz z upływem czasu nasze ciało przestaje zachowywać balans między jego produkcją a degradacją: wytwarza go mniej niż usuwa. Nasz organizm, a w tym i nasza skóra, zaczyna odczuwać jego niedobory. Naukowcy pracują nad rozwiązaniem, które pobudzi nasze własne komórki do produkcji kolagenu. Tymczasem dającym najszybsze efekty odmładzające zabiegiem z użyciem kolagenu jest jego wstrzykiwanie (najczęściej jest to kolagen pochodzenia cielęcego). Kto boi się zastrzyków może przyjmować kolagen w tabletkach albo w kremie. Należy jednak mieć świadomość, że poziom wchłanialności kolagenu w każdym z tych produktów (zastrzyki, tabletki, kremy) jest inny.

Zobacz również

lavoga_52_backstage

Makijaż potrzebny od zaraz!

Wizażystka, Alicja Stepokura na co dzień prowadzi szkolenia z makijażu, przygotowuje panny młode do ślubu, ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>