wtorek , 18 Czerwiec 2019
Strona Główna | DLA MIESZKAŃCÓW | Czytam na Zaspie. „Les Farfocles”
SONY DSC

Czytam na Zaspie. „Les Farfocles”

„Les Farfocles” to ukłon w stronę kobiet Marcina Szczygielskiego. Książka zawiera dwa tytuły „Nasturcje i Ćwoki” oraz „Farfocle Namiętności”, które są czystą przyjemnością literacką.

Większość z nas wie, kim jest Marcin Szczygielski. Część go nienawidzi, reszta wielbi. Tym, którzy mają „problem” z Marcinem (szczególnie paniom, bo to głównie im dedykowane są „Les Farfocles) polecam jego książkę. Po kilkunastu stronach jego powieści trudno będzie Wam rozstać się zarówno z jego propozycją literacką jak i samym Marcinem. Staniecie się fankami jego twórczości i po odłożeniu „Farfocli” udacie się do księgarni po…więcej.

fot. www.latarnik.com.pl
fot. www.latarnik.com.pl

„Les Farfocles” ukazały się nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik.

Śledzimy losy Zosi oraz jej przyjaciółki. Nieudane związki, codzienne problemy i nieświadome pakowanie się w kłopoty. Która z nas tego nie zna? „Nasturcje i Ćwoki” właśnie o tym opowiadają, choć chwilami mocno irytują. Marcin stawia kobiety w niezbyt dobrym świetle, przez co czujemy się dotknięte. Że niby niemądre… Jednak „głupota” bohaterek staje się powodem uśmiechu Czytelnika, a cudownie lekkie pióro Marcina gładko przeprowadza nas przez pierwszą cześć „Les Farfocles”.

„Farfocle namiętności” to kontynuacja perypetii Zosi, ale… Owszem i tutaj śmiejemy się na głos, ale Zosia na naszych oczach staje się dojrzałą i naprawdę życiowo mądrą kobietą. Babcia, zdradzający chłopak i klęska zawodowa – to wszystko, choć dramatyczne, kształtuje Zosię i bez wątpienia ją wzmacnia. Czytając „Farfocle” czujemy się silniejsze, a zdanie „co cię nie zabije to cię wzmocni” nabiera większego znaczenia.

Książkę polecam z ręką na sercu i na czym tylko chcecie. Zarówno fanom Marcina (choć oni pewnie znają „Farfocle” na pamięć!) jak i tym, którzy głoszą głośno „Nie znosimy go!!!”. Owszem, nie każdego trzeba kochać, ale Marcinowi talentu nie odbierze nikt.

Zobacz również

mat.prasowe

Sprężone powietrze – zobacz jakie to przydatne!

Wyglądające niepozornie, zamknięte w niewielkiej puszce sprężone powietrze, ma wielką moc, bo pomaga czyścić nie ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>