czwartek , 4 Czerwiec 2020
Strona Główna | DLA MIESZKAŃCÓW | Gdańscy urzędnicy w oczach mieszkańców
fot. www.mojradny.pl

Gdańscy urzędnicy w oczach mieszkańców

Kompetencję i duże zaangażowanie urzędników, a także krótki czas potrzebny do załatwienia spraw w gdańskim magistracie – to główne walory jakie wskazali uczestnicy badania oceniającego jakość usług świadczonych przez urzędy miejskie w miastach wojewódzkich. Dzięki wysokim notom mieszkańców, Gdańsk uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej rankingu przeprowadzonego na zlecenia Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.

Na początku grudnia 2013 roku firma Question Mark Biuro Badań Społecznych przeprowadziła na zlecenie WSPÓLNOTY badanie satysfakcji mieszkańców miast z jakości usług świadczonych przez urzędy miejskie. Pod lupę zostało wziętych 18 miast o randze wojewódzkiej  (w przypadku dwóch województw uznano ich dwustoliczność: było to woj. kujawsko-pomorskie z Bydgoszczą i Toruniem oraz lubuskie z Zieloną Górą i Gorzowem Wielkopolskim).

Badanie odbyło się w dzień roboczy, w godzinach przedpołudniowych i w okolicy południa, przed budynkiem urzędu miasta. Ankieterzy stali na ulicy i przepytywali osoby, które wyszły z urzędu. Mieszkańcy oceniali zarówno pracę urzędników, jak i sam urząd. Wypełniali ankietę, odpowiadając na 10 szczegółowych pytań. Dotyczyły one stopnia zadowolenia z kontaktu z urzędem, kompetencji i zaangażowania pracowników, czasu, jaki trzeba poświęcić na załatwienie sprawy, możliwości wcześniejszego umówienia się na wizytę. Mieszkańcy oceniali także warunki, w jakich czeka się na spotkanie z urzędnikiem, godziny pracy urzędów, nowoczesność budynków, dostępność oraz jakość stron internetowych. A na zakończenie deklarowali, czy będą się pozytywnie o swoim ratuszu wypowiadać w rozmowach z innymi osobami.

źródło: www.gdansk.pl

 

Zobacz również

Ponad połowa krzyży na Cmentarzu Pomniku Bohaterów „Zaspa” będzie oczyszczona

Do końca czerwca oczyszczonych zostanie 360 nagrobków na Cmentarzu Pomniku Bohaterów „Zaspa”. To kontynuacja rozpoczętej ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *