poniedziałek , 25 Czerwiec 2018
Strona Główna | WYDARZENIA | Najechał na stopę pieszego
fot. moto3m.pl
fot. moto3m.pl

Najechał na stopę pieszego

Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki podczas obsługi zdarzenia drogowego na ul. Radarowej zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Okazało się, że gdańszczanin wsiadł za kierownicę auta, pomimo iż ciążył na nim aktywny zakaz sądowy, który obowiązywał go jeszcze przez tydzień. Ponadto 33-latek został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

Wczoraj o godz. 19:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na parkingu przy ul. Radarowej w Gdańsku. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i tam ustalili, że 33-letni kierujący renault escape jadąc po parkingu przy posesji na ul. Radarowej, w trakcie manewru omijania najechał na stopę pieszego.

Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że na 33-letnim sprawcy kolizji ciąży sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 13.10.2010 roku do 13.08.2017 roku. Pomimo, że do końca zakazu mężczyzna miał jeszcze tydzień, to zdecydował się go złamać. Policjanci zatrzymali 33-latka i doprowadzili na komisariat Policji celem wykonania z nim dalszych czynności. Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego nałożyli na sprawcę mandat karny za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

Za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

20180511_201652

Nowa inwestycja na Młyńcu – myjnia samochodowa

Mieszkańcy Zaspy Młyniec, przejeżdżający w okolicy skrzyżowania ulic Hynka i Braci Lewoniewskich, zapewne zauważyli, że ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>