Strona Główna | WYDARZENIA | Przymorze: Zaatakował nożem
fot. KMP
fot. KMP

Przymorze: Zaatakował nożem

Dzięki pracy policjantów z komisariatu V i Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował nożem swojego 23-letniego znajomego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 28-letni sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu ( 11 lutego b.r) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej młody mężczyzna został zaatakowany nożem w jednym z mieszkań na gdańskim Przymorzu. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z komisariatu V.

Tam ustalili, że kilku mężczyzn w mieszkaniu spożywało alkohol. Między mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie jeden z nich, 28-latek wyciągnął nóż i zaatakował 23-latka. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Interweniujący policjanci zatrzymali czterech obywateli Ukrainy. Trzech mężczyzn zostało przesłuchanych w charakterze świadka, czwarty z nich 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie pod zarzutem uszkodzenia ciała oraz narażenia na utratę życia i zdrowia swojego znajomego. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ok. 1,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na podstawie zebranych materiałów prokurator przedstawił sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 28-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji

Zobacz również

27783542_1528619613860047_42549140_n

I Ty możesz pomóc. 1% podatku może trafić do Mieszkańca Zaspy!

Nadszedł czas rozliczania PIT-ów. I jak co roku mamy możliwość przekazania 1% na rzecz Organizacji ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>