poniedziałek , 23 Październik 2017
Strona Główna | DLA MIESZKAŃCÓW | Rowerem po spożyciu alkoholu
IMG_2636

Rowerem po spożyciu alkoholu

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż dwadzieścia sześć osób, które kierowały samochodem lub rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,3 do 3,2 promila.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w miniony weekend w ręce policjantów wpadło 11 kierowców, którzy mając w wydychanym powietrzu od ponad 0,3 do 3,2 promila wsiedli za kółko swojego samochodu. Wśród nich był 37-latek z Gdańska, który będąc pod wpływem 3,2 promila alkoholu i nie mając żadnych uprawnień do kierowania, wsiadł za kółko samochodu kia clarens. Mężczyzna swoim autem wjechał w prawidłowo zaparkowany samochód, a następnie odjechał z miejsca kolizji. Nietrzeźwy 37-latek został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany w ręce policjantów drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego gdańszczanina i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze drogówki ujawnili też 15 cyklistów, którzy będąc pod wpływem alkoholu kierowali rowerem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Podobną karą zagrożone jest kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu czy też nietrzeźwości.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Wspaniala_populaire-deborah-francois

Kino w Blokowisku przez cały wrzesień

„Kino w Blokowisku” to cykl plenerowych pokazów filmowych odbywających się na trawniku przed klubem „Plama” ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>