Strona Główna | WYDARZENIA | Ukradli łóżko szpitalne. Policjanci z Przymorza zatrzymali sprawców
fot. moto3m.pl
fot. moto3m.pl

Ukradli łóżko szpitalne. Policjanci z Przymorza zatrzymali sprawców

Zaledwie kilkanaście minut zajęło policjantom odnalezienie i zatrzymanie mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież łóżka szpitalnego, należącego do pensjonariuszki domu pomocy społecznej. Dwóch 44-latków zatrzymali policjanci z ogniwa interwencyjnego z komisariatu na Przymorzu. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (16 lutego) o godzinie 9:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży łózka szpitalnego o wartości 1500 złotych, z domu pomocy społecznej. Na miejsce oficer dyżurny wysłał najbliższy patrol policjantów, którym przekazał niezbędne informacje o zdarzeniu. Zaledwie kilkanaście minut później policjanci w trakcie dojazdu na interwencję, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy ciągnęli za sobą ukradzione łózko.

Mężczyźni na widok umundurowanych policjantów zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu dwóch mężczyzn w wieku 44-lat zostało obezwładnionych i zatrzymanych. Złodzieje trafili do policyjnej celi, a odzyskane przez policjantów łóżko inwalidzkie trafiło z powrotem do pensjonariuszy z domu pomocy społecznej.

Zatrzymani mężczyźni powiedzieli policjantom, że ukradli łózko kilkanaście minut wcześniej z przed domu pomocy i zamierzali sprzedać je w punkcie skupu złomu.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

Komenda Miejska Policji

Zobacz również

fot. Internet

Porozmawiajmy o raku

Rak nie jest przyjemnym tematem do rozmów. Przeraża i sieje spustoszenie w życiu każdej osoby, ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>