_DSC0163

Wróg Kobiet

Nowotwór dla wielu kobiet jest wrogiem, z którym walka bywa bardzo trudna. Bywa także, że kobiety przegrywają starcia z potworem. Z kobiecego punktu widzenia rak piersi czy szyjki macicy jest najgorszą chorobą, z jaką możemy się zmierzyć . Co zrobić, aby się przed tym ustrzec?

Tym, o czym szczególnie dużo i głośno mówi się w październiku, gdyż jest to miesiąc walki z rakiem, to PROFILAKTYKA. To właśnie ona może pomóc w szybkim wykryciu choroby i pomyślnym zwalczeniu jej.

Po 25 roku życia KAŻDA z NAS co 3 lata powinna udać się do ginekologa w celu wykonania badania cytologicznego. Badanie jest całkowicie BEZBOLESNE, a potrafi uchronić kobietę przed chorobą, a nawet śmiercią. Cytologia pozwala nie tylko wykryć stadium przedrakowe, ale także nadżerkę czy stan zapalny. Cytologia to pierwszy krok, by uciec nowotworowi szyjki macicy!

Piersi. Nie oszukujmy się. Są naszym atutem, dodają nam kobiecości i dla większości z nas myśl o utracie ich jest bolesna i przerażająca. Nowotwór piersi jest NAJCZĘŚCIEJ występującym nowotworem ZŁOŚLIWYM u kobiet. Według statystyk stanowi on 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wśród kobiet w Polsce.
Uchronienie się przed nim to klucz do zdrowotnego sukcesu. Najczęściej proponowanym badaniem jest mammografia. Badanie bywa nieprzyjemne, ale pozwala na wykrycie już drobnych zmian. Jeśli piersi są małe – świetnie sprawdza się badanie USG.
Jednak… my same jesteśmy w stanie zapobiec chorobie badając się samodzielnie. W swojej łazience, pod prysznicem. Wystarczy poświęcić sobie 5 minut każdego miesiąca! TYLKO 5 MINUT może uchronić Cię przed chorobą.

Buduje i cieszy fakt, że Polki mają coraz większą świadomość. Piersi, czy jak kto woli po prostu cycki, przestały być tematem tabu. Nasze zdrowie stało się dla nas ważne i drogocenne.
Każda z nas pełni w życiu jakąś rolę. Jesteśmy mamami, żonami, narzeczonymi, córkami, siostrami i przyjaciółkami. Jesteśmy ważne nie tylko dla siebie, ale także dla ludzi wokół nas. Jesteśmy potrzebne, a niejednokrotnie zwyczajnie niezbędne.

Mam propozycję. Niech każda z nas po przeczytaniu tego tekstu rozejrzy się dookoła siebie. Nasi mężczyźni, dzieci czy rodzice na pewno nie chcą nas stracić. Mamy dużo do zrobienia, więc nie możemy dać się temu skórczyRAKowi! Badajcie się, Kobietki!

Kasia

Zobacz również

mat. prasowe

Podaruj sobie piękny i zdrowy uśmiech

Co przynosi tyle satysfakcji, radości i pewności siebie co możliwość pochwalenia się zdrowymi zębami i ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>