poniedziałek , 23 Październik 2017
Strona Główna | WYDARZENIA | Wrzeszcz: Sprawca molestowania 11-latki zatrzymany
Gdansk - podejrzany o molestowanie seksualne

Wrzeszcz: Sprawca molestowania 11-latki zatrzymany

Natychmiastowa reakcja policjantów z komisariatu we Wrzeszczu doprowadziła do szybkiego zatrzymania 60-letniego mężczyzny podejrzanego o molestowanie seksualne 11-letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w sklepie spożywczym. Dzięki policjantom sprawca we wtorek trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny z komisariatu we Wrzeszczu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w sklepie spożywczym pracownik dopuścił się molestowania seksualnego wobec 11-letniej dziewczynki. Dziewczynka wyrwała się mężczyźnie i pobiegła do domu.

Dyżurny w trybie pilnym skierował tam patrol policjantów. Mundurowi bardzo szybko zatrzymali 60-letniego pracownika sklepu i natychmiast zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Zapis stanowi teraz dowód w prowadzonym postępowaniu. Funkcjonariusze przeszukali również jego mieszkanie, gdzie zabezpieczyli komputer i nośniki pamięci.

W tym samym czasie inny patrol policjantów pojechał do domu pokrzywdzonej dziewczynki.

60-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu. Policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu. We wtorek podejrzany został przewieziony do aresztu śledczego.

Za molestowanie seksualne małoletniej poniżej 15 roku życia grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

IMG_2642

Ogrzewanie na Zaspie. Czas… start!

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, dlatego Spółdzielnia MŁYNIEC apeluje do mieszkańców o prawidłowe ustawienie ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>