Strona Główna | WYDARZENIA | Wrzeszcz: Zniszczył witrynę, bo… nie kupił bułek
fot. moto3m.pl

Wrzeszcz: Zniszczył witrynę, bo… nie kupił bułek

W weekend policjanci zatrzymali i postawili zarzuty zniszczenia mienia 39-latkowi z Gdańska, który 31 stycznia tego roku przy ul. Waryńskiego uderzał pięściami w okno sklepu z pieczywem. Mężczyzna wypchnął witrynę i zniszczył wagę elektroniczną, która spadła na podłogę. Pokrzywdzony oszacował starty na blisko 900 złotych. 39-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

31 stycznia tego roku około godziny 6.50 policjanci zostali zaalarmowani przez sprzedawcę pieczywa ze sklepu przy ul. Waryńskiego o tym, że przed chwilą agresywny i najprawdopodobniej pijany mężczyzna po tym jak usłyszał od sprzedawczyni, że nie ma już w sprzedaży bułek zaczął uderzać pięściami w witrynę sklepu. Uderzenia były tak silne, że witryna została wepchnięta do środka, a stojąca na ladzie waga elektroniczna spadła na podłogę. Kiedy sprzedawczyni zaczęła dzwonić na numer alarmowy, mężczyzna uciekł. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 900 złotych.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą ustalili, że prawdopodobnym sprawcą zniszczenia mienia jest 39-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek kiedy wychodził ze swojego mieszkania we Wrzeszczu. 39-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W sobotę usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za to przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności, sąd może również orzec naprawienie szkody.

Jak ustalili policjanci 39-latek był również poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk- Wrzeszcz.

źródło: Komenda Miejska Policji

Zobacz również

Strefa coworkingowa i fitness club wracają do Galerii Przymorze

Zgodnie z wytycznymi GIS, od soboty 6 czerwca Galeria Przymorze otworzyła strefy pracy a także ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *