fot. moto3m.pl

5 listów gończych. Jest już w rękach policji

Kryminalni z Nowego Portu zatrzymali 20-latka poszukiwanego 5 listami gończymi. Mężczyzna ma łącznie do odbycia blisko 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci ustalili, że młody gdańszczanin ma na swoim koncie również inne przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące włamania do auta i kradzieży z wnętrza tabletu oraz kradzieży dwóch rowerów, radia samochodowego, subwoofera i wzmacniacza.

Kryminalni z Nowego Portu intensywnie pracowali nad ustaleniem miejsca ukrywania się 20-latka poszukiwanego za rozbój, włamania i kradzieże. Za poszukiwanym od 2015 roku wydano 5 listów gończych. By uniknąć kary gdańszczanin zmieniał swoje miejsce zamieszkania. Pracujący nad sprawą kryminalni z komisariatu VI ustalili, gdzie aktualnie znajduje się 20-latek i w minioną niedzielę w jednym z mieszkań w Gdańsku go zatrzymali.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również, że poszukiwany 20-latek ma na swoim koncie także inne przestępstwa. W 2015 roku ukradł on dwa rowery, których wartość poszkodowani wycenili łącznie na 2800 zł. Ponadto w 2016 roku włamał się do samochodu, z którego ukradł tablet o wartości 300 zł oraz z innego auta ukradł radio, subwoofer i wzmacniacz. Na podstawie zebranych dowodów 20-letni sprawca usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa.

20-letni gdańszczanin został już doprowadzony do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement