poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. moto3m.pl

5 listów gończych. Jest już w rękach policji

Kryminalni z Nowego Portu zatrzymali 20-latka poszukiwanego 5 listami gończymi. Mężczyzna ma łącznie do odbycia blisko 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci ustalili, że młody gdańszczanin ma na swoim koncie również inne przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące włamania do auta i kradzieży z wnętrza tabletu oraz kradzieży dwóch rowerów, radia samochodowego, subwoofera i wzmacniacza.

Kryminalni z Nowego Portu intensywnie pracowali nad ustaleniem miejsca ukrywania się 20-latka poszukiwanego za rozbój, włamania i kradzieże. Za poszukiwanym od 2015 roku wydano 5 listów gończych. By uniknąć kary gdańszczanin zmieniał swoje miejsce zamieszkania. Pracujący nad sprawą kryminalni z komisariatu VI ustalili, gdzie aktualnie znajduje się 20-latek i w minioną niedzielę w jednym z mieszkań w Gdańsku go zatrzymali.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również, że poszukiwany 20-latek ma na swoim koncie także inne przestępstwa. W 2015 roku ukradł on dwa rowery, których wartość poszkodowani wycenili łącznie na 2800 zł. Ponadto w 2016 roku włamał się do samochodu, z którego ukradł tablet o wartości 300 zł oraz z innego auta ukradł radio, subwoofer i wzmacniacz. Na podstawie zebranych dowodów 20-letni sprawca usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa.

20-letni gdańszczanin został już doprowadzony do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *