niedziela , 16 czerwiec 2024

Czytam na Zaspie. Podróż z Małgorzatą Gutowską – Adamczyk

Mówią, że jak kochać to księcia z bajki, a jak kraść to miliony. Idąc tym tropem, nie zachwycę się jedną książką, a duetem tomów Autorki znanej m.in. z powieści „Cukiernia pod Amorem”.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia nk.com.pl tym razem proponuje dwa tomy „Podróży do miasta świateł”. Książek, które są swoistym flirtem z dziewiętnastowiecznym Paryżem Róży Wolskiej. Zaś współczesność to świat Niny, która stara się rozwikłać zagadkę związaną z tajemniczymi kradzieżami obrazów malarki Rose de Vallenord.

Małgorzata Gutowska – Adamczyk po raz kolejny w czytelny sposób ukazuje dwa światy. Robi to zwinnie i ze smakiem, przez co czytelnik nie traci wątku. Z łatwością przenosimy się w czasie o ponad sto lat, po czym miękko lądujemy w naszej rzeczywistości.

Współczesne, aczkolwiek prowincjonale Gutowo zaczarowuje nas swoim klimatem. Kamienice, pobliskie Zajezierzyce oraz słynna cukiernia „Pod Amorem” to tylko skrawek piękna jakie spotkamy w tej powieści.

Cofając się o wiek znajdziemy się w wytwornym, pełnym elegancji Paryżu. Świat sztuki i arystokracji sprawia, że zapominamy o pełnej sztucznego luzu codzienności. Przenosimy się do innej epoki, która rządziła się innymi zasadami i prawami. Była wyrafinowana.

Beata Tyszkiewicz pisze:

Jeśli marzy Ci się prawdziwa uczta literacka połączona z podróżą do pięknego Paryża, sięgnij po powieść Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk. Jej bohaterki to kobiety wyjątkowe, intrygujące i wyraziste. Do tego świat francuskiej arystokracji i paryski szyk – ja nie mogłam się oderwać.

Obiema rękoma podpisuję się po tymi słowami. Zarówno pierwszy jak i drugi tom „Podróży do miasta świateł” to niesamowita podróż, która leczy chandrę i karmi zmysły. Polecam.

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement