poniedziałek , 29 Listopad 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Dołóż się do rozwoju Gdańska i właśnie tutaj rozlicz swój PIT.

Trwa kampania Pit w Gdańsku! Się opłaca. Jej celem jest zachęcenie osób pracujących i mieszkających w Gdańsku, by właśnie tu złożyły swoje zeznania podatkowe. Dzięki takiej postawie do wspólnego budżetu trafia więcej pieniędzy, które przeznaczane są na rozwój miasta. Przypomina o tym prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz – w nagraniu skierowanym do osób, które jeszcze nie rozliczyły PIT-u za rok 2020. Zeznania podatkowe należy złożyć do 30 kwietnia.

Wpływy z PIT stanowią 26,5 proc. corocznych dochodów dla Gdańska i są jednym z najważniejszych źródeł finansowych zasilających wspólny budżet. Z tytułu zapłaconych podatków do kasy miasta każdego roku wpływają setki milionów złotych. W 2018 roku – 873 mln, w 2019 roku 959 mln, w roku 2020 – 931 mln. Każdy podatnik, to około 2,5 tys. zł, które zostają w Gdańsku. Warto pamiętać, że płacenie podatków w mieście, w którym się żyje i pracuje, to realny wpływ na poprawę jakości funkcjonowania wszystkich mieszkańców. Przypomina o tym Aleksandra Dulkiewicz w nagraniu skierowanym do podatników, którzy jeszcze nie rozliczyli się z urzędem skarbowym. Swoje słowa prezydent kieruje przede wszystkim do osób związanych z Gdańskiem; tych, którzy tu żyją, pracują, korzystają z komunikacji miejskiej, infrastruktury, oferty sportowej, czy kulturalnej.

Loteria dla gdańskich podatników – jest o co powalczyć

Dla osób, które złożą swoje zeznania podatkowe w jednym z gdańskich urzędów skarbowych, miasto ponownie organizuje loterię, w której do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Podatnicy, którzy rozliczyli w Gdańsku PIT, piąty rok z rzędu będą mieć szansę wylosować hybrydowy samochód, rowery czy smartfony.

Zgłoszenia do loterii rozpoczną się 29 marca i potrwają do 3 maja br.

Kto może wziąć udział w loterii?

Udział w zabawie może wziąć każdy, kto wybrał Miasto Gdańsk na miejsce do życia i pracy – nie trzeba mieć tu meldunku. Warunek uprawniający do zgłoszenia w loterii jest jeden – to w Gdańsku należy rozliczyć swój PiT, niezależnie od tego, czy wybierzemy tradycyjną formę złożenia zeznania podatkowego, czy zrobimy to drogą elektroniczną.

Źródło: Gdańsk.pl

Zobacz również

SkillsPoland Gdańsk 2021 – zmagania młodych rzemieślników i branżystów od czwartku w AMBEREXPO

Blisko 100 zawodników, 50 sędziów i 9 konkurencji w dwa dni – w czwartek (25 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *