wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Gdańscy policjanci wobec zagrożenia powodziowego

Przez ostatnich kilkadziesiąt godzin gdańscy policjanci z ruchu drogowego, prewencji i sztabu brali udział w działaniach przeciwpowodziowych. Dzięki pracy wielu służb sytuacja w poszczególnych rejonach Gdańska została szybko i sprawnie opanowana.

W związku z intensywnymi opadami deszczu i zagrożeniem powodziowym już w środę po południu Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł.insp. Sylwester Mieszczak polecił zwiększyć liczbę patroli w godzinach popołudniowych i w nocy. W Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku funkcjonariusze ze Sztabu Policji uruchomili specjalne stanowisko dowodzenia, gdzie koordynowali działania służb. W nocy z środy na czwartek Komendant Miejski Policji ogłosił alarm dla policjantów z Komisariatu we Wrzeszczu.

Fot. KWP
Fot. KWP

Przez ostatnich kilkadziesiąt godzin policjanci z prewencji, ruchu drogowego, sztabu oraz Oddziału Prewencji KWP w Gdańsku brali czynny udział w akcji przeciwpowodziowej udzielając mieszkańcom niezbędnej pomocy w różnych sytuacjach. W działaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze reagowali na każdy sygnał i jednocześnie przez cały czas wspierali też strażaków i inne służby przy realizacji ich działań.  Policjanci przez kilkadziesiąt godzin pilnowali miejsc zagrożonych powodzią i podtopieniami. Czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. W miejscach, gdzie było to konieczne organizowali objazdy, kierowali ruchem i informowali o przejezdności dróg. Wczoraj Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku wziął udział w konferencji prasowej dotyczącej działań przeciwpowodziowych realizowanych przez służby i instytucje miejskie.

Ze względu na duże opady deszczu i wysoki poziom wody nieprzejezdna była:

  1. Niepołomicka na wysokości kładki nad potokiem – udrożniona wczoraj o godz.17:05; ul. Sąsiedzka – udrożniona wczoraj o godz.21:00; ul. Wielkopolska –  nieprzejezdna wczoraj w godzinach 13:20 – 16:05 ul. Chrzanowskiego od Al. Żołnierzy Wyklętych do ul. Szymanowskiego – wciąż są tam utrudnienia ul. Piastowska na wysokości wiaduktu – wciąż są tam utrudnienia.

Ponadto policjanci objęli szczególnym nadzorem rejon:

  1. Słowackiego wysokość ronda de La Sale; ul. Słowackiego wysokość ul. Trawki; ul. Słowackiego wysokość ul. Chrzanowskiego; ul. Grunwaldzka wysokość ul. De Gaulle; ul. Grunwaldzka wysokość ul. Wojska Polskiego; ul. Grunwaldzka wysokość ul. Szymanowskiego; ul. Hynka wysokość Al. Żołnierzy Wyklętych; ul. Srebrniki wysokość Al. Żołnierzy Wyklętych; ul. Kartuska wysokość zbiornika retencyjnego.

Dzięki pracy wielu służb sytuacja w poszczególnych rejonach Gdańska została szybko i sprawnie opanowana.

Źródło: KWP

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.