GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert projektu ART. BUDYŃ & CHANGO „Ukryte Do Wiadomości”.
Jacek „Budyń” Szymkiewicz to artysta znamy z zespołów Pogodno i Babu Król. Oczywiście także z nagrań solowych, firmowanych ksywką Budyń oraz udziału w takich projektach jak Nowe Sytuacje. Pierwszy solowy album Budynia „Kilof” trafił do sklepów w roku 2004 i od tamtej pory możemy obserwować ewolucję muzyczną artysty, który łączy umiejętnie i z wyczuciem takie gatunki jak rock alternatywny, punk czy nawet rap. Muzyka Budynia jest niejednorodna, pokazuje bardzo szeroką perspektywę i wyobraźnię tego muzyka a przy okazji jest wyrazem jego bezkompromisowej postawy wobec otaczającej nas rzeczywistości. Na nowym albumie, zatytułowanym „Ukryte Do Wiadomości”, Budyń połączył siły z formacją Chango, dzięki czemu jego muzyka wzbogaciła się o nowe brzmienia. Budyń stworzył znakomity, mocny i nowoczesny album. Poszedł w nowym kierunku nie tracąc równocześnie swojego charakteru i tożsamości. Nowa piosenka – „Kiedyś” pojawiła się już w serwisach streamingowych i daje przedsmak tego, na co słuchacze mogą liczyć na albumie „Ukryte Do Wiadomości”.
Budyń opowiada o tym materiale: Te piosenki pisałem przez ostatnie trzy lata. „Czas” który wypuściliśmy w marcu 2020, sprawiał wrażenie jakby był napisany specjalnie na tą okazję, a nie był. Był napisany specjalnie na okazję tego co wyszło na jaw w pandemii, a było jakby ukryte, że nie można sarkazmem maskować bezsilność i udawać, że to jest jakieś rozwiązanie. Na płycie są piosenki o seksie i o śmierci, czyli najlepszy zestaw w świecie reklamy. Jedna jest o tym, że bezczelna plotka, powtarzana z wiarą, niszczy życie. Drugi singiel „Kiedyś” jest o tym, że piosenka Edith Piaf „Nie, niczego nie żałuję”, jest super”.
GAK Plama i Music is the Weapon zapraszają na gdańską Zaspę (ul. Pilotów 11) na koncert zespołu Why Bother? w ramach cyklu „Muzyka w Blokowisku”.
Why Bother? to nowy trójmiejski twór założony przez Bartosza „Boro” Borowskiego (Lonker See, B3-33), Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk).
Zespół kształtował się w trakcie pandemii, bardzo powolnym tempem, do momentu wybuchu Strajku Kobiet na końcu października 2020. Można powiedzieć, że te wydarzenia dały zespołowi niezbędny impuls, dzięki któremu weszli do studia Macieja, White Noise Studio, gdzie samodzielnie zarejestrowali cały materiał.
Proces komponowania i nagrywania zajął dwa dni, w efekcie czego powstała muzyka na pograniczu noise rocka, punka i psychodeli. Okładkę płyty zaprojektował Adam Bejnarowicz za mix i mastering odpowiedzialny jest Łukasz Kumański. Płyta ukazała się nakładem legendarnej Anteny Krzyku wiosną 2021.
Na płycie za wokale we wszystkich nagraniach odpowiadają goście w związku z tym zespół, aby zacząć koncertować, zabrał się szybko do pracy. Do ekipy dołączył na stałe Rafał Jurewicz i to on od teraz odpowiada za wszystkie wokale. Dodatkowo we wrześniu zespół zarejestrował drugą płytę. Prace nad miksem i masterem są bardzo intensywne, a za wydanie znów odpowiedzialna będzie Antena Krzyku.