previous arrow
next arrow
Slider

Luzowanie obostrzeń. Co? Kiedy? Gdzie?

Stale malejąca liczba zakażeń pozwala na dalsze realizowanie harmonogramu znoszenia zasad bezpieczeństwa. Od soboty możemy przemieszczać się na zewnątrz bez maseczek oraz korzystać z ogródków gastronomicznych. Swoją działalność mogą wznowić kina i teatry na świeżym powietrzu. Od wczoraj kolejni uczniowie mogą wrócić do szkolnych ławek.

Od 15 maja:

 • Zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Nadal należy zakrywać usta i nos za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie czy w pomieszczeniach zamkniętych.
 • Otwarte ogródki restauracyjne w ścisłym reżimie sanitarnym – zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).
 • Transport zbiorowy z większą liczbą pasażerów – 100 proc. liczby miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych).
 • Otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu maks. 50 proc. obłożenia.
 • Nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół średnich w ścisłym reżimie sanitarnym, m.in.: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy.
 • Uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu przy maks. 25 proc. publiczności, a zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi z limitem 150 osób.

Od 21 maja:

 • Otwarte kina i teatry w maks. obłożeniu 50 proc. oraz w reżimie sanitarnym (m.in. dystans, dezynfekcja rąk, maseczki, uczestnicy nie mogą spożywać napojów lub posiłków).
 • Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 • Otwarte parki rozrywki na świeżym powietrzu w maks. obłożeniu 50 proc.

Od 28 maja:

 • Restauracje mogą być ponownie otwarte przy maks. obłożeniu 50 proc. lokalu oraz w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).
 • Możliwość organizowania imprez okolicznościowych w lokalu (m. in. wesel i komunii) przy zachowaniu limitu do 50 osób (Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19).
 • Uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach dostępne dla wszystkich z zachowaniem maks. obłożenia do 50 proc. (łącznie z widownią). Zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi z limitem do 250 osób.
 • Otwarcie siłowni, klubów fitness oraz solariów z limitem 1 osoby na 15m2 oraz w ścisłym reżimie sanitarnym.

Od 29 maja wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej z zachowaniem reżimu sanitarnego: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy.

Źródło: Strazmiejska.gda.pl

About Zaspa24

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *