środa , 17 kwiecień 2024

Luzowanie obostrzeń. Co? Kiedy? Gdzie?

Stale malejąca liczba zakażeń pozwala na dalsze realizowanie harmonogramu znoszenia zasad bezpieczeństwa. Od soboty możemy przemieszczać się na zewnątrz bez maseczek oraz korzystać z ogródków gastronomicznych. Swoją działalność mogą wznowić kina i teatry na świeżym powietrzu. Od wczoraj kolejni uczniowie mogą wrócić do szkolnych ławek.

Od 15 maja:

 • Zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Nadal należy zakrywać usta i nos za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie czy w pomieszczeniach zamkniętych.
 • Otwarte ogródki restauracyjne w ścisłym reżimie sanitarnym – zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).
 • Transport zbiorowy z większą liczbą pasażerów – 100 proc. liczby miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych).
 • Otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu maks. 50 proc. obłożenia.
 • Nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół średnich w ścisłym reżimie sanitarnym, m.in.: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy.
 • Uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu przy maks. 25 proc. publiczności, a zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi z limitem 150 osób.

Od 21 maja:

 • Otwarte kina i teatry w maks. obłożeniu 50 proc. oraz w reżimie sanitarnym (m.in. dystans, dezynfekcja rąk, maseczki, uczestnicy nie mogą spożywać napojów lub posiłków).
 • Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 • Otwarte parki rozrywki na świeżym powietrzu w maks. obłożeniu 50 proc.

Od 28 maja:

 • Restauracje mogą być ponownie otwarte przy maks. obłożeniu 50 proc. lokalu oraz w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).
 • Możliwość organizowania imprez okolicznościowych w lokalu (m. in. wesel i komunii) przy zachowaniu limitu do 50 osób (Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19).
 • Uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach dostępne dla wszystkich z zachowaniem maks. obłożenia do 50 proc. (łącznie z widownią). Zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi z limitem do 250 osób.
 • Otwarcie siłowni, klubów fitness oraz solariów z limitem 1 osoby na 15m2 oraz w ścisłym reżimie sanitarnym.

Od 29 maja wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej z zachowaniem reżimu sanitarnego: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy.

Źródło: Strazmiejska.gda.pl

About Zaspa24

Zobacz również

Gdzie zrobić wesele w Gdańsku?

Dzień ślubu oraz wiążącego się z nim wesela to chwila, którą każdy chciałby zachować w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement