środa , 17 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Oliwska Akademia Sztuki rozpoczęła nabór na bezpłatne warsztaty mody i stylizacji oraz malarstwa

Kurs mody i stylizacji Disco ’80, malarstwo realistyczne i abstrakcyjne, rzeźba i forma przestrzenna – tego wszystkiego będzie można nauczyć się bezpłatnie w ramach Oliwskiej Akademii Sztuki, prowadzonej jesienią w Oliwskim Ratuszu Kultury. Pierwsze zajęcia odbędą się już 3 września. Obowiązują wcześniejsze zapisy – trwa nabór.

Celem Oliwskiej Akademii Sztuki jest edukacja artystyczna i kulturalna mieszkańców Gdańska – zaprasza Marzena Świtała, koordynatorka projektów kulturalnych w Fundacji Wspólnota Gdańska, będącej organizatorem inicjatywy. – Warsztaty, połączone z tematycznymi prelekcjami, zaplanowano tak, by zachęcić do rozwijania twórczych pasji, odkrywania kreatywnych sił, trenowania własnej uważności. Doświadczeni prowadzący artyści przekażą fachową wiedzę na temat różnych technik artystycznych oraz zjawisk we współczesnej kulturze.

Bezpłatne cykle warsztatowe, w ramach dofinansowanego przez Miasto Gdańsk projektu Oliwska Akademia Sztuki, ruszą na jesień (daty rozpoczęcia poszczególnych modułów są różne). Zajęcia odbywać się będą w Oliwskim Ratuszu Kultury (ul. Opata Jacka Rybińskiego 25) – czekają warsztaty mody i stylizacji poświęcone modzie lat 80., malarstwa realistycznego, rzeźby i formy przestrzennej oraz malarstwa abstrakcyjnego.

– Zajęcia są adresowane do osób dorosłych w każdym wieku. Każdy cykl obejmuje kilka do kilkunastu spotkań, po to, by uczestnicy mogli stworzyć swoje dzieła i doświadczyć procesu twórczego w pełni – zachęca Marzena Świtała. – Na zakończenie projektu, w grudniu 2021 roku, odbędzie się wystawa prac uczestników oraz pokaz mody, podczas którego zostaną zaprezentowane kreacje powstałe podczas cyklu modowego.

Opis warsztatów:

  • Wydział Mody i Urody: Disco ’80 – kurs mody i stylizacji. Prowadzący: Anna Krykowska.

Styl lat 80. do dziś wpływa na wyobraźnię projektantów i wizażystów pracujących nad największymi pokazami mody. Jeśli chcesz ubrać się w duchu tamtej dekady, zapraszamy Cię na bezpłatny kurs mody i stylizacji obejmujący 12 spotkań. Wymagana podstawowa umiejętność szycia na maszynie. Terminy: 3/10/17/24.09, 8/15/22.10, 5/19/25/26.11, 3.12.2021, godz. 17:00 – 20:00.

  • Wydział Sztuk Plastycznych: Piękno przedmiotu – malarstwo realistyczne. Prowadzący: Piotr Bąkowski.

Inspiracji do tworzenia nie trzeba szukać gdzieś daleko. Piękno drzemie w nieoczekiwanych miejscach, przedmiotach, sytuacjach. Zapraszamy na bezpłatny cykl 5 spotkań obejmujących wykłady z historii malarstwa i ćwiczenia praktyczne. Terminy: środy 8/15/22/29.09, 6.10.2021, godz. 17:00 – 20:00.

  • Wydział Sztuk Plastycznych: Trzeci wymiar – rzeźba i forma przestrzenna. Prowadzący: Monika Szczukiewicz.

W trzech wymiarach wszystko może się zdarzyć. Rzeźba dłoni, płaskorzeźba inspirowana anatomią, ludzka sylwetka, wlepka 3D. Zapraszamy na bezpłatny cykl 5 warsztatów rzeźbienia i tworzenia form przestrzennych. Terminy: czwartki 9/16/23/30.09, 7.10.2021, godz. 17:00 – 20:00.

Nabór na warsztaty już trwa. Grupy są kameralne, każda będzie liczyć maksymalnie po 10 osób. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną poprzez stronę www.oas.edu.pl – tu także znaleźć można więcej informacji o poszczególnych zajęciach.

Źródło: Gdańsk.pl

About Zaspa24

Zobacz również

Wystawa Paulina Grosz LOT

GAK Plama Pilotów 11, Gdańsk Otwarcie wystawy: 10 sierpnia, godzina 18:00 Zapraszamy na wystawę Pauliny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.