sobota , 19 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

PIT dla emerytów i rencistów – nowe zasady. We wtorek dyżur telefoniczny eksperta z gdańskiego ZUS

Kto otrzyma z ZUS dokument PIT 11A, a kto PIT 40A? Czy osoby, które otrzymają PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym? Jakie są zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej. To tylko kilka pytań, na które odpowie ekspert we wtorek, 9 marca, podczas telefonicznego dyżuru.

Trwa akcja składania zeznań PIT za 2020 rok. Z urzędem skarbowym można się rozliczyć do 30 kwietnia 2021 roku.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła deklaracje podatkowe (PIT-40A albo PIT 11A i PIT-11) do wszystkich osób, które w 2020 roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS. ZUS w tym roku nie rozlicza także świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Takie osoby otrzymają PIT 11A.

Dlatego w placówkach ZUS pojawiło się wielu emerytów i rencistów z pytaniami o tę zmianę. Po otrzymaniu PIT 11A, a nie jak rok wcześniej PIT-40A, klienci zastanawiają się, czy nie zaszła pomyłka, bo formularz jest inny, nie wiedzą, co mają dalej z nim zrobić. Jeśli mają nadpłatę podatku, to chcieliby wiedzieć w jaki sposób i kiedy zostanie im zwrócona – wylicza regionalny rzecznik prasowy województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński. – Pytań jest bardzo wiele, dlatego też żeby wyjaśnić wątpliwości i ułatwić klientom dostęp do kompleksowych informacji gdański oddział ZUS postanowił zorganizować telefoniczny dyżur eksperta.

Dyżur odbędzie się we wtorek, 9 marca, w godzinach 12.00-14.00. Dzwonić z pytaniami można pod numer telefonu 58 307 86 25.

W trakcie dyżuru ekspert będzie odpowiadać na pytania dotyczące m.in.: kto otrzyma z ZUS PIT 11A, a kto PIT 40A, czy osoby, które otrzymają PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym, jakie są zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej.

Źródło: Gdańsk.pl

Zobacz również

Lotto Challenge Gdańsk w sobotę i niedzielę – zmiany w organizacji ruchu. MAPY

W weekend 19-20 czerwca w Gdańsku odbędą się zawody triathlonowe Lotto Challenge Gdańsk 2021. W …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *