poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
gdansk.pl

Przebiegł z Zakopanego do Gdańska by pomóc dziewczynce

Sebastian Bibro z Nowego Targu przebiegł całą Polskę by pomóc chorej na raka dziewczynce.  W środę 8 lipca o godz. 11.00 zakończył swój bieg na molo w Brzeźnie.

Ania Garcarz z Waksmunda urodziła się z nowotworem, który jest na tyle złośliwy, że konieczna była amputacja prawej nóżki oraz stomia – czyli przeniesienie jelita grubego na lewą stronę. Dziewczynka jest po dziesięciu cyklach chemioterapii i po pierwszej  operacji, usuwającej resztki nowotworu.

Pomóc Ani postanowił młody nowotarżanin – Sebastian Bibro. To dla dziewczynki przebiegł on przez całą Polskę  – z Zakopanego do Gdańska.  Biegacz ma 24 lata i od najmłodszych lat uprawia różne sporty – jeździ na nartach, trenuje karate i gra w piłkę nożną.

Sebastian Bibro wyruszył 27 czerwca. W drodze do Gdańska przebył w sumie 643 km. Dziennie musiał pokonywać dystans ponad 50 km, czyli więcej, niż uczestnicy maratonów.

– Oczywiście były kryzysy, trzeba było przezwyciężyć ból. Nigdy wcześniej nie biegałem na długich dystansach, więc wszystkiego uczyłem się na bieżąco: jak rozluźnić mięśnie, jak opatrywać obtarcia – opowiadał biegacz po dotarciu na molo. – Zrobiłem po prostu to, co należało. Nie czuję się bohaterem. Chciałem pomóc Ani i mam nadzieję, że się to udało – po drodze spotykałem wielu życzliwych ludzi, wiele instytucji, które wspierały mnie i, co ważniejsze, deklarowały pomoc Ani – dodaje.

Na mecie na Sebastiana czekali dziadkowie chorej dziewczynki. Bardzo wzruszeni dziękowali mu za wysiłek.

Screenshot_4

gdansk.pl

 

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *