gdansk.pl

Przebiegł z Zakopanego do Gdańska by pomóc dziewczynce

Sebastian Bibro z Nowego Targu przebiegł całą Polskę by pomóc chorej na raka dziewczynce.  W środę 8 lipca o godz. 11.00 zakończył swój bieg na molo w Brzeźnie.

Ania Garcarz z Waksmunda urodziła się z nowotworem, który jest na tyle złośliwy, że konieczna była amputacja prawej nóżki oraz stomia – czyli przeniesienie jelita grubego na lewą stronę. Dziewczynka jest po dziesięciu cyklach chemioterapii i po pierwszej  operacji, usuwającej resztki nowotworu.

Pomóc Ani postanowił młody nowotarżanin – Sebastian Bibro. To dla dziewczynki przebiegł on przez całą Polskę  – z Zakopanego do Gdańska.  Biegacz ma 24 lata i od najmłodszych lat uprawia różne sporty – jeździ na nartach, trenuje karate i gra w piłkę nożną.

Sebastian Bibro wyruszył 27 czerwca. W drodze do Gdańska przebył w sumie 643 km. Dziennie musiał pokonywać dystans ponad 50 km, czyli więcej, niż uczestnicy maratonów.

– Oczywiście były kryzysy, trzeba było przezwyciężyć ból. Nigdy wcześniej nie biegałem na długich dystansach, więc wszystkiego uczyłem się na bieżąco: jak rozluźnić mięśnie, jak opatrywać obtarcia – opowiadał biegacz po dotarciu na molo. – Zrobiłem po prostu to, co należało. Nie czuję się bohaterem. Chciałem pomóc Ani i mam nadzieję, że się to udało – po drodze spotykałem wielu życzliwych ludzi, wiele instytucji, które wspierały mnie i, co ważniejsze, deklarowały pomoc Ani – dodaje.

Na mecie na Sebastiana czekali dziadkowie chorej dziewczynki. Bardzo wzruszeni dziękowali mu za wysiłek.

Screenshot_4

gdansk.pl

 

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement