wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.naszemiasto.pl

Przebudowa stacji Gdańsk Wrzeszcz. Będą zmiany organizacji ruchu.

Przebudowa stacji Gdańsk Wrzeszcz jest ostatnim zadaniem realizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Trójmieście związanym z modernizacją magistrali z Warszawy do Gdyni. Stacja zostanie rozbudowana m.in. o jeden dodatkowy peron dalekobieżny, a pasażerowie skorzystają z przebudowanych przejść podziemnych.

Prace w związku z pierwszą fazą przebudowy przejść podziemnych wymagają zmiany ruchu pieszego na stacji.

We wtorek, 11 marca 2014, od rana zmianie ulegnie organizacja ruchu pieszych na stacji.

Przejście podziemne prowadzące z budynku dworca do peronów dalekobieżnego i SKM zostanie zamknięte na odcinku od dworca do wejścia na peron dalekobieżny. Hall dworca, w tym obsługa kasowa, pozostanie dostępny dla podróżnych tak jak dotychczas.

Dojście do peronu SKM możliwe będzie z przejścia podziemnego łączącego ulice Dmowskiego i Wajdeloty. Dojście na peron dalekobieżny przewidziane jest przez tymczasowe przejście w poziomie szyn, zlokalizowane na końcu peronu od strony Gdańska Głównego i alternatywnie przez peron SKM i czynny odcinek tunelu dworcowego.

Organizacja obowiązywać będzie do końca maja 2014 roku.

Po zakończeniu prac w połowie 2015 roku pasażerowie będą korzystali z odnowionych peronów, na które z pomocą wind będą mogli dostać się niepełnosprawni, podróżni z cięższym bagażem i rodzice z dziećmi w wózkach.

Nowe perony będą wyższe od dotychczasowych. Zostaną one wyposażone w nowe elementy małej architektury jak wiaty, ławki, tablice na rozkłady i oświetlenie.

Zmodernizowana stacja posłuży również pociągom powstającej linii kolejowej do dzielnicy Matarnia i do gdańskiego lotniska. Pierwotny projekt stacji został skorygowany na prośbę inwestora zajmującego się tym przedsięwzięciem.

źródło: gdansk.naszemiasto.pl

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *