previous arrow
next arrow
Slider
fot. i.iplsc.com

Sprzątanie lampionów szczęścia na wybrzeżu

Poprzedni weekend Błękitny Patrol WWF spędził na sprzątaniu lampionów z kilku odcinków polskiego brzegu Bałtyku. Jednym z powodów były lampiony szczęścia, które notorycznie wypuszczano na plaży podczas tegorocznych wakacji. 

WWF Polska wciąż czeka na odpowiedź w sprawie wniosku dotyczącego wycofania lampionów szczęścia ze sprzedaży. Wniosek wysłano do Ministerstwa Środowiska, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

fot. WWF Polska
fot. WWF Polska

Pismo złożyliśmy wspólnie ze Stołecznym Towarzystwem Ochrony Ptaków – mówi Katarzyna Pietrasik z WWF Polska. – Zwróciliśmy się w nim m.in do Ministerstwa Środowiska z prośbą o weryfikację, czy ze względu na stwarzanie zagrożenia pożarowego, zaśmiecanie środowiska naturalnego oraz generowanie zagrożenia dla przyrody, „lampiony szczęścia” nie stanowią produktu, który powinien zostać wycofany ze sprzedaży.

Podczas wakacji problem lampionów jest naprawdę duży. Otwarte źródło ognia to przede wszystkim zagrożenie pożarowe. Ponadto „resztki” lampionu zaśmiecają środowisko, a chociażby pozostające druty mogą poranić zwierzęta. Dziś mamy tego niezbite dowody.

Jaki jest więc sens wypuszczania papierowych śmieci w świat?

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *