previous arrow
next arrow
Slider

Srebrna kapsuła na Zaspie? To jedyna, certyfikowana komora normobaryczna w Trójmieście!

Czy kiedykolwiek przerzedzając Aleją Grunwaldzką zastanawialiście się czym jest ta „srebrna kapsuła”?  Może to nowy hipsterski klub? Albo restauracja? – Nie – To komora normobaryczna. Brzmi enigmatycznie? Nasza redakcja miała okazje poddać się dwugodzinnemu seansowi. Podzielimy się z Państwem naszymi odczuciami. 

Na miejscu w recepcji czekała na nas Pani Julia Jędrych – pomysłodawczyni i założycielka Normobaric Clinic. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania i listą przeciwwskazań np. choroby uszu, aktualnie trwające infekcje układu oddechowego i zatok, choroby zakaźne, ciąża, gorączka, wszczepiony rozrusznik serca, udaliśmy się do pierwszej komory, tzw. śluzy.

Jej zadaniem jest wytworzenie stanu pośredniego między ciśnieniem panującym wewnątrz komory (~ 1500 hPa) a ciśnieniem poza nią (~ 1000 hPa). Odczucia były podobne do tych panujących podczas lotu samolotem: lekkie zatykanie uszu, które ustępowało po przełykaniu śliny.

Po okresie kompresji weszliśmy do komory, gdzie usadowiliśmy się w wygodnych fotelach. Jest ona dużo wyższa i szersza, niż nam się wydawała z zewnątrz. Jest w niej nawet toaleta o standardowym rozmiarze.

Słuchaliśmy muzyki, rozmawialiśmy i popijaliśmy idealnie czystą, właściwie ustrukturyzowaną wodę RED-OX. Jest ona dostępna dla wszystkich pacjentów i zawiera optymalny skład mineralny, który powstał na skutek jonizacji alkalizującej, zgodnie z japońską technologią produkcji.

W drugiej części komory znajduje się strefa VIP z ekskluzywnymi, regulowanymi fotelami z funkcją masażu, dostępem do gorących napoi oraz platformy Netflix.

W komorze panują warunki umożliwiające przede wszystkim lepsze dotlenienie całego organizmu. Tlen jest łatwiej uwalniany z hemoglobiny, ale także rozpuszczany w osoczu krwi. Obecny w większym niż na zewnątrz stężeniu wodór, spowalnia podziały komórek i działa antyoksydacyjnie: zwalcza wolne rodniki przyczyniające się do starzenia komórek. Komora zapewnia utrzymanie odpowiednich parametrów atmosfery: we wnętrzu zawartość tlenu wynosi od 32 do 40%, panuje stałe ciśnienie wynoszące około 1500 hPa, zwiększona jest także zawartość dwutlenku węgla – wynosi od 0,7 do 1,9% (w atmosferze na zewnątrz komory to 0,03%) i wodoru – ok. 0,5 do 1% (to od 10 do 20 tysięcy razy więcej, niż na zewnątrz) – tłumaczy Julia Jędrych, właścicielka i pomysłodawczyni Normobaric Clinic.

Terapia w komorze  normobarycznej regeneruje komórki uszkodzone w wyniku przebytych chorób, operacji, chemioterapii, radioterapii, przyspiesza gojenie się ran, reguluje gospodarkę hormonalną,  skraca okres rekonwalescencji po przebytych urazach sportowych i wzmacnia odporność.

Komorę normobaryczną przetestowałam sama na własnej skórze. Zmagałam się z chorobą tarczycy i byłam świeżo po operacji kręgosłupa. Już po pierwszej sesji efekty były widoczne gołym okiem. Odbyłam serię 10 wejść i ku mojemu zaskoczeniu pozytywnych skutków było znacznie więcej. Spadek energii i ciągła senność spowodowane problemami z tarczycą minęły, a wyniki badań krwi zdecydowanie się poprawiły – wyjaśnia Pani Julia.

Seanse w komorze są wskazane również dla sportowców. Jej działanie zmniejsza obrzęk po odniesionych kontuzjach, poprawia wydolność fizyczną, regeneruje organizm po zawodach sportowych dzięki dotlenieniu wszystkich komórek ciała oraz zwiększa ilość molekuł APA. Warto dodać, że znany piłkarz Cristiano Ronaldo sypia właśnie w takiej komorze.

Po dwóch godzinach relaksu i oderwania się od rzeczywistości udaliśmy się ponownie do śluzy w celu dekompresji. Doznania były podobne do tych z kompresji, tylko, że teraz dodatkowo odczuwaliśmy chłód.

Jak się czuliśmy po zakończonej sesji?

Byliśmy odprężeni, mięśnie były rozluźnione, dopisywał nam dobry humor. Czuliśmy się “doładowani tlenem”.

Normobaric-Clinic posiada jedyną w Trójmieście certyfikowaną komorą normobaryczną, z której usług można skorzystać na al. Grunwaldzkiej 209 (naprzeciwko Kina Żak).

About Zaspa24

Zobacz również

Jakie są zalety aparatów ortodontycznych?

Proste, zdrowe i zadbane zęby nie tylko gwarantują piękny uśmiech, ale również ułatwiają odpowiednie dbanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *