sobota , 17 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Torebki rozdane!

pies3 akcja torebkiOkoło tysiąca torebek na psie nieczystości rozdanych w ciągu niespełna dwóch godzin. 5 listopada 2014 r. przed południem przy wejściu na molo w Brzeźnie odbyła się specjalna akcja Miasta Gdańska „Posprzątaj po swoim psie. Dasz radę!”, zorganizowana przez Zarząd Dróg i Zieleni oraz Straż Miejską. Jej honorowym patronem był funkcjonariusz Vigor – służbowy pies Straży Miejskiej w Gdańsku.

W jednym z najbardziej lubianych przez spacerowiczów miejsc stanął namiot, w którym każdy mógł dostać torebki przeznaczone na psie nieczystości. Natomiast po biegnącej wzdłuż plaży promenadzie krążyły dwa patrole, również wyposażone w niezbędniki każdego posiadacza psów.

120 tysięcy torebek na psie odchody zakupiło Miasto Gdańsk. Połowa z nich trafi do ustawionych na terenie miasta dystrybutorów, którymi zarządza ZDiZ. Drugą połowę przekazano Straży Miejskiej. Funkcjonariusze, którzy każdego dnia patrolują gdańskie dzielnice, będą wręczać torby właścicielom czworonogów – zwłaszcza tym, którzy w czasie interwencji tłumaczą się, że chętnie posprzątaliby po swoim pupilu, ale nie mają jak tego zrobić. W torebki można się zaopatrzyć także w siedzibie każdego z sześciu dzielnicowych referatów Straży Miejskiej.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Testuj kosmetyki w Hamiltonie – weź udział w badaniach aparaturowych!

Jednymi z badań, które prowadzimy, są badania aparaturowe. Prowadzone w warunkach laboratoryjnych pod nadzorem specjalistów. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *