piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Tramwaj zakochanych czyli Walentynki w Gdańsku

Z okazji walentynek zapraszamy wszystkich zakochanych na romantyczny spacer po Gdańsku, a także na wyjątkową przejażdżkę tramwajem Świętego Walentego.

Miłosny Szlak Gdansk&love to propozycja dla zakochanych, którzy lubią aktywnie spędzać czas z miłosnymi historiami w tle. Na miłosnym szlaku znajduje się 16 romantycznych obiektów/miejsc w Gdańsku. Każde z tych miejsc to inna niesamowita historia, która odegrała się w Gdańsku.

Na miłosnym szlaku znajdują się takie obiekty/miejsca jak: Pomnik Jana Heweliusza, Bazylika Mariacka, Nowy Dom Ławy, Lwi Zamek, Brama Zakochanych, Kościół św. Katarzyny, Kamienica Gotyk, Ratusz Głównego Miasta, Dom Uphagena, Dawny Dom Szpitala św. Ducha, Most Miłości przy ulicy Korzennej, Plebania Mariacka, Dom Angielski, Dom Schumannów, Kościół św. Trójcy i Zaułek Pocałunków.

Romantyczne miejsca nadają miastu niepowtarzalną atmosferę. Spacerując po magicznych zakątkach Gdańska nie sposób się nie zakochać. Wiedzieli o tym kochankowie, którym przyszło się tu zakochać-zarówno Ci, o których przypomina nam historia, jak i Ci, których znamy tylko z legend. Wystarczy wspomnieć Mikołaja Kopernika i Annę Schilling, Panienkę z Okienka, czy Różę i Wojtka Kruka.

Szczegółowy opis szlaku znaleźć można na stronie www.gdanskandlove.pl

Natomiast Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, po raz kolejny przygotował dla zakochanych romantyczne przejazdy zabytkowym tramwajem typu N. Miłosny tramwaj będzie kursował na trasie Strzyża – Centrum w godzinach od 10 do 16. Łącznie zaplanowano sześć kursów. Pierwszy rozpocznie się na pętli Strzyża o godzinie 10.10. Ostatnią szansę na przejazd tramwajem św. Walentego zakochani będą mieli o godzinie 16.22 z Centrum.

Przejazdy są oczywiście bezpłatne – to prezent od Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku dla wszystkich zakochanych. Szczegółowy rozkład jazdy miłosnego tramwaju: zkm.gda.pl/aktualnosci/1960-tramwaj-w-walentego

źródło: www.gdansk.pl

Zobacz również

Zaspa Rozstaje. Roboczy spacer po dzielnicy prezydent Gdańska w towarzystwie miejskich i dzielnicowych radnych

O planach wobec betonowej kładki nad al. Rzeczypospolitej, o przyszłości zielonego terenu pomiędzy ulicami Burzyńskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *