wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. moto3m.pl

Przymorze: włamywacz w rękach policji

Szybka interwencja policjantów z Przymorza doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 23-letniego mężczyzny. Sprawca włamał się do mercedesa vito, z którego próbował ukraść drobne przedmioty. Ponadto policjanci udowodnili mu kradzież z włamaniem do dwóch kolejnych aut i próbę włamania do volkswagena. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś włamuje się do zaparkowanego na Żabiance mercedesa. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu i tam na gorącym uczynku zatrzymali 23-letniego sprawcę. Jak ustalili mundurowi, sprawca wybił dwie szyby, wszedł do wnętrza samochodu i zabrał znalezione tam drobne przedmioty. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 1,8 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli odzyskane łupy, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą śledczy z Przymorza ustalili, że gdańszczanin tej samej nocy włamał się do dwóch innych mercedesów, z których ukradł kurtkę o wartości 50 zł i maskotkę wiewiórki wartości 2 zł. Ponadto włamał się do volkswagena golfa, z którego próbował ukraść znajdujące się tam przedmioty. Skradzioną maskotkę policjanci znaleźli w innym aucie, do którego włamał się 23-latek.

Na podstawie zebranych dowodów 23-letni sprawca usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Przyznał się. W przeszłości był on notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *