środa , 16 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
WYROLUJ RAKA – nightskating

Wyrolujmy raka!

Pół tysiąca osób, w zwartej grupie, pokona 25 kwietnia ponad 15 kilometrów ulicami Gdańska. Wszystko w ramach inicjatywy „Wyroluj Raka”. Start rolkarzy o godz. 19.00, a przejazd rozpocznie się i skończy na Placu Zebrań Ludowych.

WYROLUJ RAKA – nightskating
WYROLUJ RAKA – nightskating

Rolkarze, których na starcie zamelduje się 500 pojadą ulicami: al. Zwycięstwa, al. gen. Józefa Hallera, Czarny Dwór, Obrońców Wybrzeża, Chłopska, al. Rzeczypospolitej, al. Legionów, Tadeusza Kościuszki i ponownie al. gen. Józefa Hallera, al. Zwycięstwa. Lista uczestników jest już zamknięta.

– Nasz przejazd potrwa około dwie godziny. Trasa będzie zabezpieczona przez policję oraz służby organizatora. Ulice będą zamykane odcinkowo i przywracane do ruchu zaraz po tym jak rolkarze przejadą dalej – informuje Agnieszka Długońska z Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego działającego przy Klinice Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które jest organizatorem wydarzenia. – Celem imprezy jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi.

Na Placu Zebrań znajdzie się stanowisko z fantomami, gdzie będzie można zapoznać się z techniką samobadania piersi.

– Będziemy także mówić, jakie objawy powinny budzić niepokój – dodaje Agnieszka Długońska.

Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne zrzesza studentów medycyny zaangażowanych w poprawę wczesnej wykrywalności raka piersi. Grupa od dwóch lat realizuje projekt „Dotknij piersi” – akcję społeczną, której zasadniczym celem jest zwiększenie świadomości mieszkanek miasta Gdańska na temat raka piersi.

Więcej: https://www.facebook.com/events/801558709899017/

Zobacz również

Ruszyła sprzedaż mieszkań III etapu osiedla Przy Alejach na Zaspie

Develia uruchomiła sprzedaż mieszkań z III etapu osiedla Przy Alejach, w którym mieszkańcy wyższych pięter …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *