czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Zatrzymano pseudokibica poszukiwanego listem gończym

Wczoraj wieczorem kryminalni z Przymorza zatrzymali poszukiwanego listem gończym 39-letniego gdańszczanina. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Jędrzejowie do sprawy z 2009 roku. Wówczas doszło do tzw. ustawki pseudokibiców Widzewa Łódź i Lechii Gdańsk. Za udział w bójce grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

04 kwietnia 2009 roku w rejonie miejscowości Rutki koło Jędrzejowa (woj. Śląskie) jeden z pseudokibiców jadąc pociągiem wiozącym kibiców Lechii Gdańsk, zaciągnął hamulec bezpieczeństwa i zatrzymał pociąg w szczerym polu. Doszło tam do bitwy z fanatykami Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów z pseudokibicami Lechii Gdańsk. Wówczas zatrzymany został m.in. 39-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w bójce. Sąd zastosował wobec niego dozór policji. 39-latek nie stawiał się jednak na wezwania sądu, zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. W związku z czym, sędzia postanowił zastosować wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy i wydał za nim list gończy.

Kryminalni z Przymorza ustalili, gdzie przebywa 39-latek. Wczoraj wieczorem zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna zaskoczony był widokiem funkcjonariuszy. Został natychmiast zatrzymany i przewieziony do aresztu.

Sprawę tego wydarzenia wyjaśniali m.in. policjanci z Łodzi. W ramach prowadzonego śledztwa zebrano materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie kilkudziesięciu osobom zarzutów obejmujących udział w zorganizowanej grupie przestępczej „DHW” (Destroyers Hooligans Widzew), której celem było dokonywanie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a także organizacja, a co za tym idzie udział w konfrontacjach pseudokibiców. Przestępczy proceder dotyczył okresu od roku 2001 do 2011. Zorganizowana grupa przestępcza finansowana była m.in. z pieniędzy pozyskanych od prawdziwych fanów tej dyscypliny sportu, chociażby przy organizacji wyjazdów na mecze.

Źródło: Komenda Główna Policji

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.