niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.pl

Zwiedzaj Gdańsk alternatywnie

Aż osiem alternatywnych tras do zwiedzenia Gdańska proponuje w tym roku mieszkańcom i turystom Instytut Kultury Miejskiej. 

fot. gdansk.pl
fot. gdansk.pl

Do znanych już spacerów po Zaspie i Biskupiej Górce prowadzonych przez Lokalnych Przewodników i Przewodniczki oraz Stoczni Gdańskiej, po której szlakiem kobiet oprowadza grupa społeczna Metropolitanka, dołączają trzy kolejne dzielnice – Dolne Miasto (Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki wraz z Opowiadaczami Historii) oraz Główne i Stare Miasto (Metropolitanka). Bezpłatne spacery ruszają już 16 czerwca i potrwają do końca sierpnia.

Na wszystkie spacery obowiązują zapisy w Punkcie Informacji Kulturalnej, ul. Długi Targ 39/40, pon-pt, godz. 10.00 – 18.00; sb – nd, godz. 12.00 – 16.00 lub e-mail: punkt@ikm.gda.pl, tel. 58 301 2016. Wszystkie spacery są bezpłatne!

fot. gdansk.pl
fot. gdansk.pl

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zabiorą nas do  trzech dzielnic – na Zaspę, Biskupią Górkę i Dolne Miasto.  Na Zaspie, jednym z największych w Polsce  skupisk bloków mieszkalnych, zwiedzimy liczącą  45 prac, najstarszą (i pewnie najwyższą)  zintegrowaną galerię murali. Podczas wycieczki  szlakiem zaspiańskich wielkoformatowych dzieł,  Lokalni Przewodnicy opowiadają historię osiedla,  przybliżają jego architekturę i założenia  urbanistyczne oraz mówią o pracach i twórczości  artystów znajdujących się w kolekcji murali. Szczególnie polecamy spacery  podczas tegorocznej, szóstej edycji Festiwalu Monumental Art (30.06–  11.07.2014), kiedy na rusztowaniach spotkać będzie można artystów z Argentyny,  Hiszpanii, Japonii, Włoch i Polski malujących nowe realizacje. Oprowadzanie po  muralach z przewodnikiem lub przewodniczką odbywać się będzie trzy – cztery  razy w tygodniu. Kolekcję Malarstwa Monumentalnego można też zwiedzać  samodzielnie – za pomocą mapek dostępnych w Instytucie Kultury Miejskiej i  Klubie Plama GAK oraz za pomocą listy murali w aplikacji Foursquare:  http://4sq.com/1oN5jPU. O kolekcji murali na Zaspie oraz działaniach z nią związanych (Gdańskiej Szkole Muralu, Festiwalu Monumental Art oraz Lokalnych Przewodnikach i Przewodniczkach) można poczytać na stronie: www.muralegdanskzaspa.pl.

 

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *