Powstanie „Miasteczko Zaspa”

Inwestycja Budimexu na dawnym pasie startowym zbudza duże zainteresowanie mieszkańców Zaspy. Jak donosi portal gdansk.pl Prezydent Miasta Gdańska zawiadamia o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia na Zaspie.

Na portalu czytamy:

Na podstawie art. 85 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. 2016 r. poz. 353 z późn. zm.) Prezydent Miasta Gdańska zawiadamia o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia:
„Budowa zespołu mieszkaniowo-usługowego „MIASTECZKO ZASPA” z garażami podziemnymi i miejscami postojowymi na terenie przy al. Jana Pawła II w Gdańsku, działki nr 71/23, 82/6, 82/9, 82/10, 82/13, 93/6, 93/8 obr. 33″

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z materiałami w sprawie w Wydziale Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku w pokoju nr 317 w budynku przy ul. Kartuskiej 5 w godzinach pracy urzędu.

About Kasia

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

16 komentarzy

 1. Wreszcie jakieś zmiany. Mamy już dosyć tego syfu na betonie. Nie chcemy Zaspy dziadowskuej. Kiedyś brud i budy bazarowe, dziś pusty beton. Nowi sąsiedzi i ładne bloki mile widziani. 🙂

  • Mów za siebie! Ja nie chcę nowych bloków ani nowych sąsiadów! Po 3x w tygodniu znajduję w skrzynce propozycję kupna mieszkania w moim bloku – dlaczego nie kupują w nowych blokach przy Jana Pawła??? Tam jest pełno pustych mieszkań i jak widać – nikt ich nie chce! To po kiego budują jeszcze więcej nowych bloków??

 2. Mieszkasz w wielkim mieście. Chcesz by tu nic się nie rozwinęło? Lepiej mieć coś nowego ładnego niż beton przed domem!!!

  • Oczywiście, ale nowe mieszkania to nie „rozwój”! A „ładne i nowe” to na pewno nie kolejne bloki, tym bardziej, że zasłaniają mi coraz bardziej widok z okna!

   • Oczywiście, że nowe mieszkania to rozwó,j to nowi mieszkańcy, podatki, nowi sasiedzi nowe szanse. Jaki widok ktos ci psuje za oknem? Te betonowa rozpacz?!

    • Nie psuje, a zasłania – 18-piętrowe bloki to skutecznie zrobią. Tak jak zasłonięto mi widok na morze i park, który wcześniej miałam.
     A „betonową rozpacz” należało jak najbardziej zmienić, ale nie na kolejne bloki. W tym miejscu mogły powstać inne rzeczy.

     Do tej pory zaletą Zaspy były wolne przestrzenie, które gwarantowały bloki rozmieszczone „jak w plastrze miodu”. Bloki brzydkie, ale przynajmniej przestrzeń była. Teraz każda wolna przestrzeń musi być „zagospodarowana”.

     • Zaletą Zaspy jest lokalizacja , ze wszędzie jest blisko. Spójrz na wielkie miasta na świecie jak wyglądają. Miasto musi żyć. To synonim postępu i nowoczesności. Jeśli ktoś chce mieć spokój to powinien mieszkać na przedmieściach. Przepraszam Cię ale tak uważam.

     • Myślę, że prawdziwy powód jest jeden: pieniądze.

     • Przecież te 18-metrowe budynki zaznaczone na planie są od strony kolejki! Dalej masz taką wysokość budynków jak na całej Zaspie. Co Ci zasłonią? Peron? Zamiast starego betonu będziesz miał widok na nowoczesny budynek ze sklepami czy gabinetami, jakąś zielenią pomiędzy, jak to w sercu miasta. Ja mam widok na zaniedbane podwórze. z chęcią się zamienię.

     • Te 18-piętrowe budynki, które będą od strony kolejki, zasłonią mi widok na lasy oliwskie. I nie wiem jak to wygląda z tej chwili, ale w jakiś planach widziałam też pojedynczy wysoki blok od strony wiaduktu tramwajowego. Poza tym cała ta budowla zabierze też pewną część przestrzeni i spowoduje dalsze zagęszczenie terenu. Mi to nie odpowiada.
      Spodziewam się, że będą to kolejne brzydkie szare pudła, jak te w „City Park” czy „Awiatorze”. Nawet te niskie bloki przy Jana Pawła II 4 i 6 , które wcześniej były zielone – odnowiono na szaro. Co za paskudny trend!

     • Czytałem gdzieś, że zarzutem do tych budynków jest to, że to nie będą szare bloki tylko nowoczesne – takie szkło i chrom. I to też się nie podoba, – niby lepiej jakby postawili bure kloce jak z głębokiego PRL, bo tylko takie na Zaspie pasują (WTF?). Serio nie dogodzisz….

      Swoją drogą jak mi lata temu, pod samym nosem, obok pasa startowego budowali chałupy to jakoś wtedy nowi mieszkańcy nie protestowali, że sąsiadom widoki będą zasłaniać. Jednak Karma wraca.

 3. Jeśli się TOBIE NIE PODOBA to trudno! Masz pecha. Możesz się zawsze przeprowadzić. Ale nie masz żadnego prawa by wypowiadać się za innych. Mi się podoba . I tyle. Wypowiadam się za siebie, nie za innych.
  Liczę mocno na rozwój Zaspy i cieszę się z możliwości poznania nowych mieszkańców.

  • Czy to do mnie??? Ja cały czas piszę w pierwszej osobie liczby pojedynczej, więc o co ci chodzi?

  • Spoko Vanilla, każdy ma prawo do swojej opinii. Nie trzeba od razu z grubej rury do człowieka (w sensie do mat) 🙂

   Ja też liczę na rozwój Zaspy, na to, że zamiast tego zjechanego betonu w końcu będzie jakiś przyzwoity budynek, że dzielnica trochę się odmłodzi – więcej mieszkańców to może i miasto sypnie groszem bo będą dla nich potrzebne żłobki, przedszkola, atrakcje jakieś ale tak to już jest, że dla niektórych najważniejszy jest widok z własnego okna (w sensie własna wygoda) i nie pogadasz. Nie ma co piany toczyć Vanilla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement