wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

„1 z 3 twoich znajomych miała aborcję”- billboard na Zaspie

W Gdańsku dzięki inicjatywie Aborcyjny Dream Team pojawiły się dwa billboardy pokazujące, że statystycznie 1 z 3 kobiet w Polsce miała aborcję. Jeden z nich można znaleźć na Zaspie, przy skrzyżowaniu ulicy Hynka i alei Rzeczypospolitej.

Na profilu Facebook Aborcyjnego Dream Teamu czytamy:

Jesteśmy nieformalną inicjatywą mającą na celu odtabuizowanie aborcji. Chcemy mówić o aborcji normalnie, bez tabu, bez dramatu, bez przekłamań, bez strachu. Jeździmy po Polsce i rozmawiamy o aborcji farmakologicznej oraz o innych metodach przerywania ciąży. Robimy to, bo jest to ważne i potrzebne.

Jednym z powodów billboardowej akcji była między innymi chęć odpowiedzenia na wcześniej pojawiające się „krwawe billboardy” pokazujące szczątki płodów.

Wiemy, że w Polsce powszechnie przerywa się ciąże. Coraz popularniejszym sposobem na to jest użycie środków farmakologicznych. Osoby, które chcą w ten sposób przerwać ciążę, narażone są jednak na niebezpieczeństwo i często padają ofiarą handlarzy nieodpowiednimi środkami.

Tabletki poronne dopuszczone na terenie krajów, w których aborcja jest legalna, są bezpieczne, ale nie każda kobieta wie jak je zażyć i gdzie kupić, w związku z tym są wprowadzone w błąd przez lekarzy czy osoby, które je sprzedają w Polsce, a nie potrafią wyjaśnić, jak je zażywać. Nasze spotkania mają służyć upowszechnianiu wiedzy dotyczącej aborcji farmakologicznej.

Spotkania będą odbywały się regularnie o czym Inicjatywa Aborcyjny Dream Team informuje na swoim profilu Facebook.

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

1 komentarz

  1. Bardzo cenna, potrzebna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *