poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. moto3m.pl

11 osób w samochodzie osobowym

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 27-letniemu mężczyźnie, który przewoził w samochodzie zbyt dużą ilość pasażerów. Wśród 9 osób znajdujących się w peugeocie było 6 dzieci, które nie miały fotelików. Policjanci skierują tą sprawę do sądu.

W sobotę rano na ul. Nowy Świat policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej opla vectrę, którym kierował 27-letni mieszkaniec Gdańska. Po rozpoczęciu kontroli policjanci ocenili m.in. stan techniczny pojazdu. Podczas oględzin auta od razu zwrócili uwagę, że w samochodzie znajduje się zbyt duża ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 5 osób. Tymczasem w peugeocie siedziało 9 osób, w tym sześcioro dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Żadne z nich nie posiadało wymaganych przepisami fotelików bezpieczeństwa. Taki sposób podróżowania zagrażał bezpieczeństwu osób znajdujących się w aucie.

Wobec nieodpowiedzialnego mężczyzny, który kierował samochodem i odpowiadał za wszystkich pasażerów, wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze udaremnili 27-latkowi dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Miesiąc wcześniej policjanci zatrzymali prawo jazdy członkowi rodziny 27-latka, który wtedy przewoził 11 osób w samochodzie osobowym.

Za przewożenie dzieci w pojeździe w sposób niezgodny z przepisami a także za przewożenie zbyt dużej ilości osób grozi wysoka grzywna.

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *