previous arrow
next arrow
Slider
Nowa, prosto spod igły bielizna została przekazana m.in. szpitalowi im. Kopernika w Gdańsku. Z lewej pomysłodawczyni akcji Ewa Deja. Fot. mat. prasowe

140 becików już na porodówkach – także na Zaspie! Kolejne szycie w czerwcu

Beciki są wykonane ze specjalistycznych tkanin, przeznaczonych dla delikatnej skóry niemowląt. Fot. mat. prasowe
Beciki są wykonane ze specjalistycznych tkanin, przeznaczonych dla delikatnej skóry niemowląt.
Fot. mat. prasowe

W ciągu kilku godzin uszyli 140 becików i 61 prześcieradeł dla niemowlaków. Trafiły m.in. do gdańskich szpitali: im. Kopernika, na Zaspie, przy Klinicznej. Gdańszczanka Ewa Deja, pomysłodawczyni akcji „Becik dla bobasa”, kolejne wielkie szycie dla pomorskich szpitali zapowiada na czerwiec 2016 r.

Ponad 30 osób – w tym dwóch panów! – 9 kwietnia 2016 roku usiadło przy maszynach do szycia. Spod ich rąk wyszło 140 becików i 61 prześcieradeł, z których większość przekazano szpitalom półki Copernicus w Gdańsku (szpital im. M. Kopernika i szpital na Zaspie), beciki trafiły też na oddział położniczy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Pomysłodawczynią akcji „Becik dla bobasa” jest Ewa Deja – młoda mama, blogerka, która na własne oczy przekonała się, że w szpitalach na porodówkach brakuje dobrej jakości, estetycznych becików czy prześcieradeł. Noworodki są zawijane w sfilcowane koce, zużyte poszewki. Sprawdziła, jaka sytuacja jest w innych pomorskich szpitalach. Wszędzie brakowało becików, kocyków, rogalików, prześcieradeł… Ewa postanowiła rozpocząć współpracę z Fundacją „Bocianie Gniazdo” działającą przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym przy ul. Klinicznej w Gdańsku, kupować specjalistyczne tkaniny i becikami obdarowywać potrzebujące szpitale.

– 9 kwietnia odbyło się już nasze trzecie spotkanie – mówi Ewa Deja. – Szycie idzie nam coraz sprawniej, średnio uszycie jednego becika zajmuje około pół godziny. W nasze akcje angażuje się coraz więcej chętnych, nie tylko mam, nie tylko kobiet. Potrzeb jest dużo, szpitale czekają na nasze beciki, bo szyjemy je ze świetnych specjalistycznych materiałów, które przetrwają wiele prań. Planujemy kolejne szycie na czerwiec.

Szpitalne beciki muszą być przede wszystkim wytrzymałe i funkcjonalne. Częste pranie w wysokich temperaturach niszczy standardowe materiały, przez co wszelkie kolorowe i modne wzory nie wytrzymują takich prób – o czym wiele młodych mam mogło się przekonać. Dzięki akcji „Becik dla bobasa” noworodki spędzają pierwsze godziny życia w ładnej, kolorowej, przyjaznej dla ich delikatnej skóry bieliźnie.

Do tej pory ponad 500 becików przekazano szpitalom spółki Copernicus, porodówce przy Klinicznej w Gdańsku, Szpitala Miejskiego w Gdyni. W planach jest obdarowanie kolejnych szpitali na Pomorzu.

Zapisy na szycie i więcej informacji na stronie www.becikdlabobasa.pl

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *