poniedziałek , 8 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Patryk Pakmur skyscreapercity.com

200 miejsc pracy w Call Center Inter Galactica w Centrum Biurowym Neptun we Wrzeszczu

Kolejny inwestor – Call Center Inter Galactica – otworzył swoją siedzibę w Gdańsku. Biuro ulokował w Centrum Biurowym Neptun. Firma zatrudni 200 współpracowników – zarówno w charakterze Konsultantów Telefonicznych, jak i menedżerów niższego szczebla.

CCIG zajmuje się outsourcingiem usług contact center. Obecnie – razem z gdańską – posiada 7 lokalizacji w 5 miastach Polski: Kielce, Częstochowa, Opole, Wrocław. Otwarcie oddziału CCIG w Gdańsku jest jednym z elementów strategii rozwoju spółki.

– Ten krok to efekt potrzeby uzupełnienia obszaru działania o północ Polski. To odpowiedź na zapotrzebowanie nowych i istniejących klientów  komentuje Marek Kurzyk, Chief Financial Officer w CCIG. – Gdańsk jest pierwszym oddziałem spółki w tym regionie – wszystkie dotychczasowe lokalizacje firmy są skupione w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i świętokrzystkim. W skali kraju to oznacza 1355 dostępnych stanowisk konsultanckich i miejsce dla współpracy z ponad 3500 Konsultantami Telefonicznymi oraz 200 Managerami.

– Ekspansja firmy to naturalna konsekwencja rozwoju firmy, rozrastania się do tej pory realizowanych projektów, ale także nowych Kontrahentów w portoflio – dodaje Kurzyk.

Przestrzenie Centrum Biurowego Neptun zostały przygotowane na potrzeby utworzenia 100 stanowisk konsultanckich. Oznacza to ofertę współpracy dla ponad 200 osób – zarówno w charakterze Konsultantów Telefonicznych, jak i menedżerów niższego szczebla. Już teraz spółka w nowej lokalizacji obsługuje dwóch Klientów – wiodące marki z branży ubezpieczeniowej oraz prawno-finansowej.

Call Center Inter Galactica swoją propozycję współpracy kieruje głównie do studentów, którym oferuje elastyczny, dostosowany do zajęć na uczelni grafik pracy, wypłaty w każdy piątek, ciekawe szkolenia i możliwości rozwoju, różnego rodzaju benefity – od kart sportowych i rabatowych, przez dostawy świeżych owoców, po konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystko po to, aby zapewnić realizację zadań w komfortowej, luźnej i kreatywnej atmosferze.

Zarządzaniem nową lokalizacją zajmuje się istniejący już zespół menedżerów, którzy znają i rozumieją specyfikę biznesową regionu. Obok ekspertów w zakresie sprzedaży znajdują się specjaliści od raportowania, szkoleń i HR.

Jak podkreślają Członkowie Zarządu CCIG, Centrum Biznesowe Neptun zostało wybrane na oddział między innymi dlatego, aby sąsiedztwo uczelnianych kampusów i akademików ułatwiało dojazd z zajęć do pracy. To właśnie wysoki poziom uczelni w Trójmieście, które skupiają młodych, ambitnych ludzi był jednym z powodów, dlaczego CCIG zdecydowała się na nową lokalizację właśnie w tym miejscu.

– Pomysł wyboru miasta Gdańsk na kolejny oddział CCIG wsparła Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA), z którą aktualnie nadal współpracujemy przy dalszej obsłudze inwestycji. – komentuje Marek Kurzyk.

InvestGDA to spółka miasta Gdańsk, która wspiera rozwój gospodarczy Metropolii Gdańskiej poprzez angażowanie się w projekty związne z rozwojem przedsiębiorczości oraz przyciąganiem bezpośrednich inwestycji gospodarczych. Spółka jest partnerem inicjatywy Invest in Pomerania.

– Wybór Gdańska na siedzibę nowego oddziału Call Center Inter Galactica bardzo nas cieszy. Ta decyzja jest dowodem na to, iż sektor usług prężnie się rozwija – przedsiębiorców przyciąga do metropolii szeroki dostęp do kadr, dogodne połączenia komunikacyjne oraz atrakcyjna oferta powierzchni biurowych. Jestem przekonany, iż inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na dalszy rozwój tej branży w regionie. Partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania deklarują dalsze wsparcie dla inwestora – podkreśla Alan Aleksandrowicz, Prezes Zarządu InvestGDA.

– Inwestycja CCIG potwierdza trend ostatnich lat, że Trójmiasto jest bardzo atrakcyjnym miejscem na mapie inwestycyjnej sektora usług wspólnych. To już piąta nowa inwestycja w tym roku w sektorze outsourcingowym na Pomorzu – mówi Michał Kacprowicz, Project Manager w Invest in Pomerania.

Źródło: gdansk.pl

About Marcin

Zobacz również

Sopot Non-Fiction

Serdecznie zapraszamy na XI. edycję Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencję Artystyczną Sopot Non-Fiction. Podczas rezydencji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.