24 sesja Rady Osiedla Zaspa Młyniec

W poniedziałek, 28 kwietnia w XV Liceum Ogólnokształcącym odbyła się 24 sesja Rady Osiedla Zaspa Młyniec. Przewodniczył jej Łukasz Bejm. Podczas spotkania omówione zostały problemy mieszkańców, oraz projekty, które przygotowuje Rada. 

SONY DSCPierwszym z omawianych tematów były przygotowania do 40-lecia Zaspy, którego główne obchody odbędą się 7 czerwca 2014 roku. Poprzedzać będą je liczne wydarzenia i spotkania o charakterze rozrywkowo – sportowym. Między innymi zaplanowano konkurs plastyczny, bieg na orientację po osiedlu, turniej piłki ręcznej, zwiedzanie zaspiańskich murali, oraz spotkanie z jednym z posłów na Sejm RP.

Ponadto omówione zostały problemy zgłoszone przez mieszkańców osiedla i poruszone przez Radę w szerszym gremium. Między innymi problem niedostatecznej dostępności do usuług medycznych w podmiocie leczniczym – POLMED Spółka Akcyjna realizującym świadczenia na terenie dzielnicy Gdańsk-Zaspa, który to Rada zgłosiła Narodowemu Funduszowi Zdrowia.
W odpowiedzi z pomorskiego oddziału NFZ przewodniczący wyjasnił stanowisku, że zakreś świadczeń wynika z kwoty kontraktu, która jest wynikiem przeprowaodznego konkursu przez NFZ na świadczenia zdrowotne.
NFZ wskazuje także w swojej odpowiedzi do Rady Osiedla Zaspa Młyniec, że ustawa o świadczeniach opieki zdrowtonej finansowyanych ze środków publicznych nie przewiduje zabezpieczenia świadczeń w każdej lokalizacji w kraju.
W podsumowaniu pisma, przecztać można: „W świetle obecnego prawodawstwa NFZ POW nie ma narzędzi prawnych do zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych na poziomie dzielnic”.

SONY DSC Rozmawiano także na o potrzebie dodatkowych miejsc do parkowania, między  innymi przy ulicy Startowej. A także na temat przejść dla pieszych na ulicy Hynka  prowadzących do zlokalizowanych tam ogródków działkowych.

Tematem, który poruszono był również remont  „Sahary”. Gotowe boisko zostanie  oddane do użytku już 14 sierpnia 2014 roku po zaledwie dwóch miesiącach prac  remontowych.

Przypominamy, że każdy z mieszkańców osiedla Zaspa Młyniec może spotkać się z  Radnymi podczas dyżurów, które pełnią raz w tygodniu w każdy wtorek od godz. 18.30 do 19.30 w siedzibie Rady czyli XV Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Pilotów 7, pokój nr 6.

 

40_nowy_plakat_honey2-page-001

About Marcin

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement