niedziela , 16 czerwiec 2024
fot. www.moto3m.pl

40-latek zaatakowany w windzie

Kryminalni z komisariatu V zatrzymali dwóch sprawców, którzy w windzie zaatakowali mężczyznę. Podejrzani pobili 40-latka, następnie ukradli mu portfel z pieniędzmi, dokumenty oraz telefon i uciekli. Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 24-letniego sprawcy i jego 32-letniego wspólnika. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Pod koniec sierpnia br. policjanci z komisariatu V otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z bloków na Przymorzu. Nieznani sprawcy zaatakowali w windzie 40-latka, przewrócili go na ziemię, pobili, a następnie zabrali portfel z pieniędzmi w kwocie 4.500 zł, dokumenty i telefon komórkowy. Po całym zdarzeniu napastnicy uciekli z miejsca.

Sprawą od samego początku zajmowali się kryminalni komisariatu. W trakcie prowadzonych działań ustalili oni, że odpowiedzialnymi za rozbój jest dwóch mężczyzn w wieku 24 i 32 lat. W minionym tygodniu sprawcy zostali zatrzymani przez kryminalnych i trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił im zarzut rozboju. W miniony piątek sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec sprawców areszt tymczasowy na trzy miesiące.

W przeszłości 32-letni gdańszczanin był notowany za rozbój. Natomiast 24-latek bez stałego miejsca pobytu był notowany za uszkodzenie mienia i kradzież.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement