previous arrow
next arrow
Slider
fot. www.moto3m.pl

40-latek zaatakowany w windzie

Kryminalni z komisariatu V zatrzymali dwóch sprawców, którzy w windzie zaatakowali mężczyznę. Podejrzani pobili 40-latka, następnie ukradli mu portfel z pieniędzmi, dokumenty oraz telefon i uciekli. Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 24-letniego sprawcy i jego 32-letniego wspólnika. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Pod koniec sierpnia br. policjanci z komisariatu V otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z bloków na Przymorzu. Nieznani sprawcy zaatakowali w windzie 40-latka, przewrócili go na ziemię, pobili, a następnie zabrali portfel z pieniędzmi w kwocie 4.500 zł, dokumenty i telefon komórkowy. Po całym zdarzeniu napastnicy uciekli z miejsca.

Sprawą od samego początku zajmowali się kryminalni komisariatu. W trakcie prowadzonych działań ustalili oni, że odpowiedzialnymi za rozbój jest dwóch mężczyzn w wieku 24 i 32 lat. W minionym tygodniu sprawcy zostali zatrzymani przez kryminalnych i trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił im zarzut rozboju. W miniony piątek sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec sprawców areszt tymczasowy na trzy miesiące.

W przeszłości 32-letni gdańszczanin był notowany za rozbój. Natomiast 24-latek bez stałego miejsca pobytu był notowany za uszkodzenie mienia i kradzież.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *