poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

„Akademia Bezpieczeństwa” w Kinie Helios. Podsumowanie akcji

GDAŃSK - PODSUMOWANIE KOLEJNEJ EDYCJI PROGRAMU _AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA_ 2Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy zakończyli kolejny cykl spotkań z najmłodszymi w kinie Helios. W ramach wspólnego projektu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Kina Helios od września 2015 r. do czerwca 2016 r. funkcjonariusze spotykali się z uczniami i zawsze przed seansami filmowymi przybliżali im podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach.

W poniedziałek policjanci z wydziału prewencji komendy miejskiej spotkali się z uczniami szkół podstawowych w kinie Helios. Celem spotkania było przybliżenie najmłodszym tematyki bezpieczeństwa nad wodą i w mieście. Uczniom przypomniano m.in. jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, w jakich sytuacjach nie należy wchodzić do wody oraz na jakie numery alarmowe należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. W trakcie spotkania rozstrzygnięto również konkurs plastyczny nt. bezpieczeństwa i nagrodzonym uczniom zostały wręczone nagrody.

Od września 2015 roku w ramach wspólnego projektu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Kina Helios funkcjonariusze co miesiąc spotykali się w kinie z najmłodszymi i zawsze przed seansami filmowymi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na różnych obszarach, m.in. w drodze do szkoły, w kontaktach ze zwierzętami, na lotnisku i podczas podróży samolotem.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przez te kilka miesięcy policjanci spotkali się z ponad 3 tys. uczniów, w związku z czym planowana jest kontynuacja projektu w następnym roku szkolnym.

KWP Gdańsk

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *