poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
KMP Gdańsk

Akcja „Bezpieczny pieszy” za nami

KMP Gdańsk
KMP Gdańsk

Wczoraj zostały przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Podczas działań nadzorem objęte zostały też miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.

W działaniach „Bezpieczny pieszy” brało udział łącznie 149 policjantów ruchu drogowego i prewencji. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 94 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi oraz 49 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Celem akcji było przede wszystkim dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Działania ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. Podczas działań gdańscy policjanci ukarali mandatami 38 pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych oraz tych którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Mandatami ukaranych zostało również 11 kierujących, m.in. za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz za przekraczanie prędkości, w tym w rejonach przejść dla pieszych. Funkcjonariusze ruchu drogowego w związku z przeprowadzoną akcją na ul. Płażyńskiego zatrzymali też prawo jazdy 35-latkowi z Gdyni, który w obszarze zabudowanym jechał skodą z prędkością 124 km/h, tam gdzie ograniczenie prędkości było do 70 km/h. Kierowca za popełnione wykroczenie został również ukarany mandatem karnym.

Podczas codziennych odpraw policjanci ruchu drogowego otrzymują zadania związane z Krajową Mapą Zagrożeń. W trakcie wczorajszych działań funkcjonariusze objęli nadzorem miejsca Gdańska wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń dot. przekraczania dopuszczalnej prędkości czy też nieprawidłowego parkowania. W związku z tym policjanci ruchu drogowego widoczni byli m.in. w rejonie Al. Jana Pawła II i w rejonie skrzyżowania tej ulicy z ul. Czarny Dwór, a także na ul. Jednorożca. Podczas pełnionej służby właśnie na ul. Jednorożca funkcjonariusze ujawnili dwa pojazdy zaparkowane w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych. Ponadto na ulicy Kasjopei policjanci ujawnili trzy pojazdy, które naruszały warunki postoju na chodniku, nie pozostawiając 1,5 metra dla pieszych. Wobec kierujących tymi pojazdami zostaną teraz skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Komenda Miejska Policji
w Gdańsku

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *