poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Akcja „Oznakowanie”

Wiosna to między innymi czas porządków i odnawiania. Strażnicy miejscy rozpoczęli przegląd pionowego i poziomego oznakowania dróg. Informacje o ewentualnych brakach oraz potrzebach zostaną przekazane zarządcom, tak by mogli szybko uzupełnić to, czego nie ma, a co być powinno…

Akcja „Oznakowanie” rozpoczęła się w piątek 25 marca i potrwa do czwartku 31 marca. Prowadzą ją mundurowi z Referatu IV w dzielnicach: Przymorze Małe, Przymorze Wielkie oraz Żabianka- Wejhera- Jelitkowo- Tysiąclecia.

By poprawić stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym mieście, funkcjonariusze zwrócą uwagę na stan oraz potrzebę odnowienia linii, pasów, kopert, piktogramów i innego niezbędnego oznakowania. Sprawdzą też, czy nie brakuje znaków pionowych i czy nie wymagają one naprawy lub uzupełnienia.

Po zakończeniu tych działań powstanie dokument z uwagami, który trafi do Działu Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Prowadząc akcję „Oznakowanie”, strażnicy skontrolują też, czy kierowcy aut zaparkowanych na kopertach dla osób niepełnosprawnych mają odpowiednie identyfikatory.

Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *