niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Akcja „Oznakowanie”

Wiosna to między innymi czas porządków i odnawiania. Strażnicy miejscy rozpoczęli przegląd pionowego i poziomego oznakowania dróg. Informacje o ewentualnych brakach oraz potrzebach zostaną przekazane zarządcom, tak by mogli szybko uzupełnić to, czego nie ma, a co być powinno…

Akcja „Oznakowanie” rozpoczęła się w piątek 25 marca i potrwa do czwartku 31 marca. Prowadzą ją mundurowi z Referatu IV w dzielnicach: Przymorze Małe, Przymorze Wielkie oraz Żabianka- Wejhera- Jelitkowo- Tysiąclecia.

By poprawić stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym mieście, funkcjonariusze zwrócą uwagę na stan oraz potrzebę odnowienia linii, pasów, kopert, piktogramów i innego niezbędnego oznakowania. Sprawdzą też, czy nie brakuje znaków pionowych i czy nie wymagają one naprawy lub uzupełnienia.

Po zakończeniu tych działań powstanie dokument z uwagami, który trafi do Działu Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Prowadząc akcję „Oznakowanie”, strażnicy skontrolują też, czy kierowcy aut zaparkowanych na kopertach dla osób niepełnosprawnych mają odpowiednie identyfikatory.

Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

„Rossnę! z dobrymi nawykami”, czyli jak wystartować w przedszkolu i szkole.

Na stronie akcji „Rossnę! z dobrymi nawykami” na rodziców i dzieci czekają podcasty, filmiki, quiz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *