sobota , 17 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KMP Gdańsk

Akcja „TRZEŹWY PORANEK”

Jutro gdańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania o kryptonimie „Trzeźwy poranek”. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. KMP Gdańsk
Fot. KMP Gdańsk

Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, niezmiennie od lat, jest priorytetem w działaniach Policji. Gdańscy mundurowi zapowiadają kolejną akcję. Jutro w godzinach porannych kilkudziesięciu funkcjonariuszy będzie sprawdzało trzeźwość kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania będą wykonywane szybko i skutecznie, nie tworząc nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym.

Podczas ostatnich działań policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Każdemu z nich uniemożliwili dalszą jazdę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku w takim stanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Źródło: KMP Gdańsk

Zobacz również

Testuj kosmetyki w Hamiltonie – weź udział w badaniach aparaturowych!

Jednymi z badań, które prowadzimy, są badania aparaturowe. Prowadzone w warunkach laboratoryjnych pod nadzorem specjalistów. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *