sobota , 15 czerwiec 2024

Alfa Centrum: Poznaj zwyczaje i tradycje kultur z całego globu!

ALFA_DZIEN DZIECKA_PLAKATZ okazji Dnia Dziecka zapraszamy w weekend wszystkie dzieciaki w podróż dookoła świata! A to wszystko w Alfa Centrum przy ul. Kołobrzeskiej 41c w Gdańsku, 4-5 czerwca.

Małym uczestnikom wyprawy pomogą w tym zaproszeni do wspólnej zabawy goście z różnych zakątków świata. Poprzez różne gry, pokazy, quizy i warsztaty najmłodsi będą mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje odległych miejsc. Będzie można się wybrać do pięciu krain: indiańskiej, eskimoskiej, japońskiej, hawajskiej i afrykańskiej.

U Indian będzie można obejrzeć tradycyjny taniec Indian i poznać indiańskie przedmioty codziennego użytku, a podczas warsztatów stworzyć swój własny bębenek. Eskimosi pokażą nam, jak można przygotować własne igloo. W strefie japońskiej nauczymy się trudnej i pięknej sztuki składania papieru czyli origami. Hawaje to raj dla dzieci lubiących taniec – tu będzie można spróbować nauki tańca hula-hula, a także przygotować nieodłączny atrybut stroju hawajskiego: wieniec hawajski. W krainie afrykańskiej będzie okazja do pogrania na bębnach i wysłuchania afrykańskich bajek. Podczas warsztatów w tej krainie znajdzie się też coś specjalnego dla dziewczynek, które będą miały możliwość zaplecenia kilku afrykańskich warkoczyków i wykonania afrykańskiej biżuterii.

Harmonogram akcji:

4 – 5 czerwca w godz. 13.00 – 18.00

Więcej informacji na www.alfacentrum.pl i profilu FB.

Serdecznie zapraszamy!

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement