niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl

AmberSky już jest i zaprasza mieszkańców Gdańska

Fot. Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl
Fot. Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl

Jak donosi gdansk.pl „Diabelski Młyn” po raz kolejny zawitał do Gdańska. Mieszkańcy, jak w poprzednich latach mogą podziwiać miasto z wysokości 50 metrów. AmberSky, bo tak nazywa się koło widokowe, będzie dostępne od piątku, 17 czerwca.

– W Londynie stoi „London Eye”, w Las Vegas jest „High Roller”, w Singapurze turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z „Singapore Flyer”. W Gdańsku stanęło koło widokowe „AmberSky” – mówi Anna Kowalska ze SkyWheels, która jest właścicielem atrakcji. – Ogromny, diabelski młyn pozwoli w najwyższym swoim punkcie wznieść się mieszkańcom i turystom na wysokość 50 metrów nad poziomem morza.

Na gdansk.pl czytamy:

Pasażerowie będą mogli wsiąść do jednej z 36 klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli, w tym oddzielne dla osób na wózkach inwalidzkich oraz gości VIP (w niej jest miejsce na szampana, skórzane siedzenia i szklana podłoga. W „AbmerSky” jednocześnie zmieści się 288 osób. Przejażdżka trwa 15 minut. W tym czasie koło obróci się trzy razy.
Dla porównania, poprzednie koło widokowe, które stało w Gdańsku w ubiegłych latach, miało 55 metrów wysokości i 42 klimatyzowane kabiny.

Przez najbliższe dni będzie trwał montaż obiektu i przysłowiowe dokręcanie śrubek, tak by wszystko zadziałało na uroczyste otwarcie.

– Oficjalne otwarcie dla zaproszonych gości odbędzie się w piątek, 17 czerwca. Wtedy też na niebie nad Wyspą Spichrzów będzie można podziwiać pokaz laserów – zdradza Kowalska. – Następnego dnia przy kole pojawią się atrakcje dla dzieci a dla pierwszych stu osób, które się zgłoszą, podróż kołem będzie za darmo.

Montowane koło umożliwi mieszkańcom i turystom zobaczenie Gdańska z zupełnie innej strony. Przy bezchmurnej pogodzie, widoczne będą bursztynowy stadion, gdańska stocznia a nawet odległy Hel.

Obiekt stanął na cyplu Wyspy Spichrzów, tuż za spichlerzem Deo Gloria. Do koła można dojść drewnianym pomostem wzdłuż wyspy.

– Koło AmberSky jest zupełnie nową konstrukcją – zachwala Kowalska. – Gdańsk jest pierwszym miastem na świecie, w którym stanie.

15-minutowa przejażdżka gondolą będzie kosztowała 25 zł i 15 zł – tę niższą kwotę zapłacą dzieci o wzroście poniżej 1,4 metra. Maluchy do 3 roku życia będą mogły skorzystać z przejażdżki za darmo.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

„Rossnę! z dobrymi nawykami”, czyli jak wystartować w przedszkolu i szkole.

Na stronie akcji „Rossnę! z dobrymi nawykami” na rodziców i dzieci czekają podcasty, filmiki, quiz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *