poniedziałek , 12 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Internet

Bezpłatna mammografia i cytologia w WCO

Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku zaprasza gdańszczanki na dzień otwarty. W sobotę, 10 października 2015 r., można bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne i cytologiczne oraz skorzystać z porady ginekologa i onkologa.

Screenshot_14

– Czasami coś nas niepokoi, ale nie mamy odwagi się zbadać, bagatelizujemy obawy – mówi Ewa Matuszewska-Palacz, dyrektor WCO w Gdańsku. – Postanawiamy, że badanie wykonamy kiedy indziej. Nie warto tak robić. Warto skorzystać z naszych badań profilaktycznych, bo mogą wykryć wczesne zmiany nowotworowe, nawet uratować życie.

Gdańszczanki w wieku od 25 do 59 lat mogą wykonać cytologię, a panie z grupy wiekowej 50-69 lat także mammografię. W ramach akcji będzie można skorzystać także z indywidualnej konsultacji z lekarzem onkologiem i uzyskać poradę ginekologiczną (badanie lekarskie, USG TV).

– Na badania i konsultacje trzeba się wcześniej zarejestrować – dodaje dyrektor WCO. – Dzięki temu, zanim się umówimy na wizytę, będzie można porozmawiać z lekarzem o swoim problemie, podejrzeniach. To ukierunkuje badania, dzięki wcześniejszej  rozmowie lekarz będzie mógł też sprawdzić, czy z badania nie chce skorzystać np. osoba, która wykonała je tydzień wcześniej.

Na badania diagnostyczne i konsultację lekarską trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr. tel. 605 956 682, od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00-18.00, w piątek w godz. 8.00-15.00. W celu rejestracji należy przygotować numer PESEL niezbędny do kwalifikacji na badania.

Badania odbędą się od godziny 10.00 do 13.00 w budynku „B” przy al. Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Pączek za zakupy w Galerii Zaspa

Już niebawem najpyszniejszy dzień w roku, którego głównym bohaterem jest pączek. Z dżemem, marmoladą, budyniem, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *