previous arrow
next arrow
Slider

Bilet na PKM można już kupić komórką

Bilety na Pomorską Kolej Metropolitalną można kupować telefonem komórkowym, korzystając z darmowej aplikacji mobilnej SkyCash.  Rozwiązanie pozwala też płacić za przejazdy SKM, kupować bilety metropolitalne MZKZG oraz regulować należność za parkowanie.

SkyCash - zakup biletu PKM

 SkyCash to szybki sposób na zakup biletu PKM telefonem komórkowym, bez konieczności odliczania drobnych czy stania w kolejce do kasy. Trwająca kilkanaście sekund transakcję można zrealizować w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, a ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. SkyCash umożliwia też korzystanie ze wszystkich obowiązujących ulg i zniżek.

Aplikacja pozwala kupować bilety na wszystkie połączenia PKM. Wystarczy uruchomić ją w telefonie i wejść do zakładki SKM Trójmiasto. Wśród dostępnych biletów znajdują się m.in. jednorazowe, które pozwalają samodzielnie określić stację początkową i końcową na trasie pociągu. Przed zakupem należy zasilić swoje konto środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Do SkyCash można też podłączyć kartę płatniczą, dzięki czemu w ogóle nie trzeba pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wtedy pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Podczas kontroli wystarczy okazać bilet, który po zakupie zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Bilety do kontroli”. Żeby wykonać tę czynność, pasażer nie musi łączyć się z Internetem.

SkyCash - instrukcja zakupu biletów_sml

SkyCash jest już dobrze znany wielu mieszkańcom Trójmiasta. Bilety SKM można kupować za jego pomocą od blisko trzech lat. Aplikacja pozwala też płacić telefonem za postój w strefach płatnego parkowania oraz kupować bilety metropolitalne MZKZG. Wśród dodatkowych usług, które są dostępne w SkyCash znajdują się m.in. wypłaty gotówki z bankomatów, przelewy między znajomymi, możliwość kupowania biletów do kina oraz płatności za domowe rachunki.

Z usługi umożliwiającej zakup biletów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogą korzystać wszyscy posiadacze telefonów z systemami Android, iOS (iPhone) oraz Windows Phone. SkyCash można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami, wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com lub wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *