niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Bo na rowerze również trzeba być trzeźwym

Wtorek, 28 lutego. Funkcjonariusze z Referatu V patrolowali ulicę Trzy Lipy. Około godziny 19:30 dostrzegli nieoświetlony rower. Jednoślad korzystał z drogi publicznej. W ciemnościach był niemal niewidoczny, więc stanowił zagrożenie. Strażnicy natychmiast przystąpili do działania.

Już pierwsze sekundy rozmowy z rowerzystą nie pozostawiały złudzeń, co do jego stanu trzeźwości. Mężczyzna bełkotał, zachowywał się nerwowo i czuć było od niego silną woń alkoholu. Nie miał też przy sobie żadnych dokumentów. W tej sytuacji, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania, strażnicy wezwali na miejsce policję. Rowerzysta przyznał się tymczasem, że pół godziny wcześniej wypił dwa piwa.

Kilka minut później na miejscu był patrol policji. Przeprowadzone badanie wykazało, że 45-letni mieszkaniec Gdańska miał w wydychanym powietrzu 2,1 promila alkoholu.

Jak poinformowała nas rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku mł. asp. Lucyna Rekowska, policjanci ukarali rowerzystę mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *